وان پلاس جزئیات جدیدی را از گوشی Concept One خود اعلام کرده؛ نمونه اولیه از موبایلی که این شرکت قصد دارد در جریان CES 2020 که هفته آینده برگزار می شود رونمایی کند.

این شرکت چینی تولید کننده موبایل از حدود دو ماه پیش تبلیغات برای Concept One را آغاز کرده و شایعه شده بود که این نخستین گوشی تاشو وان پلاس است. اما دقایقی پیش وان پلاس با انتشار توییتی اعلام کرد که اصلی ترین مشخصه این گوشی دوربین نامرئی آن در بخش پشتی بدنه و همچنین تکنولوژی شیشه با قابلیت تغییر رنگ است و به همین خاطر از میزان هیجان مراسم رونمایی این گوشی تا حدود زیادی کاسته شد.

البته احتمالا Concept One با سورپرایزهای دیگری نیز همراه خواهد بود که تا CES خبری از آنها به بیرون درز نمی کند. در مورد افکت دوربین نامرئی این گوشی باید بگوییم که از طریق یک صفحه الکتروکرومیک شیشه ای ایجاد شده که دوربین های پشتی دستگاه را می پوشاند. این شیشه می تواند با استفاده از یک سیگنال الکتریکی بین حالت رنگی و مات تغییر وضعیت دهد و در نتیجه لنزهای گوشی جدید وان پلاس را بدون استفاده از پوشش های مکانیکی از نظر پنهان نماید.

خبرنگار نشریه وایرد که از نزدیک این افکت را مشاهده کرده آن را اندکی ناامیدکننده خوانده است و در این باره گفته:

وقتی تصور یک دوربین نامرئی شونده در ذهن شکل می گیرد ممکن است نوعی سحر و جادو را متصور شوید یا نوعی تغییر فیزیکی در ذهنتان شکل بگیرد اما آنچه وان پلاس ارائه کرده صرفا یک دوربین است که به سختی می توانید آن را ببینید. نکته مثبت در مورد آن اینکه هیچگونه برآمدگی در بدنه ایجاد نکرده است.

وان پلاس مدتی است که با خودروسازی مک لارن وارد همکاری شده تا  این تکنولوژی را روی Concept One پیاده کند. مک لارن نیز شیشه الکتروکرومیک را به عنوان آپشن در برخی از ابرماشین های پیشرفته خود به مشتریان ارائه می کند.

اما بازگردیم به گزارش وایرد؛ این نشریه طراحی Concept One را بسیار پیشرفته توصیف کرده و در توضیحات خود آورده است که دوربین این دستگاه بسیار شبیه به نسخه مک لارن وان پلاس 7T پرو است؛ یک لنز ۴۸ مگاپیکسلی  و لنز الترا واید ۱۶ مگاپیکسلی.

وان پلاس نیز در صفحه رسمی توییتری خود آورده است:

ما گوشی وان پلاس کانسپت وان را به CES 2020 می آوریم اما برای دیدن آن نیازی به صبر کردن نیست و شما می توانید همین حالا نگاهی به این گوشی و دوربین نامرئی آن و شیشه تغییر رنگ دهنده اش بیندازید.

این تمامی اطلاعاتی است که در رابطه با سخت افزار کانسپت وان در اختیار داریم و هنوز جزئیاتی در رابطه با پردازنده، رم و نمایشگر آن ارائه نشده است.

Pete Lau مدیرعامل وان پلاس در مصاحبه اخیر خود با نشریه وایر اعلام کرده که کانسپت وان «کشفی جسورانه» برای وان پلاس بوده است و نمود غلبه آن بر بسیاری چالش های مهندسی است. و با وجود آنکه این دستگاه هنوز یک نمونه اولیه به حساب می آید که شاید هیچگاه به دست کاربران نرسد، وان پلاس بازخوردهای رونمایی این گوشی را دریافت خواهد کرد و احتمال تولید انبوهش را بررسی می کند.