ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دل
تکنولوژی

با لپ تاپ های آینده نگرانه Dell آشنا شوید؛ کانسپت دوئت و کانسپت اوری

کمپانی دل نیز با دست پر به نمایشگاه CES آمده و برای این که از کاروان لپ تاپ‌هایی با نمایشگر تاشو جا نماند، نه یک مدل، بلکه دو مدل را معرفی کرده است. البته لازم ...

کورش چایچی
نوشته شده توسط کورش چایچی | ۱۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۹

کمپانی دل نیز با دست پر به نمایشگاه CES آمده و برای این که از کاروان لپ تاپ‌هایی با نمایشگر تاشو جا نماند، نه یک مدل، بلکه دو مدل را معرفی کرده است. البته لازم است بدانید که این لپ تاپ‌ها همگی مفهومی بوده و هنوز برای فروش آماده نیستند. در ادامه با ما باشید تا با کانسپت دوئت و کانسپت اوری بیشتر آشنا شویم.

بگذارید ابتدا به سراغ کانسپت دوئت (Concept Duet) برویم. این لپ تاپ همانند سرفیس نئو از دو نمایشگر تشکیل شده که به کمک یک لولا به هم متصل شده‌اند. البته دل اطلاعات دقیق از این نمایشگرها در اختیار خبرنگاران قرار نداده ولی می‌توان گفت که ابعاد هر دو نمایشگر ۱۳.۳ اینچ بوده که لولای ۳۶۰ درجه‌ای آن هم بسیار محکم ساخته شده است.

دل

دل برای کانسپت دوئت یک کیبورد نیز در نظر گرفته که روی نمایشگر پایینی آن قرار گرفته و عملا آن را به یک لپ تاپ معمولی تبدیل می‌کند. همانند لنوو که منتظر عرضه رسمی ویندوز ۱۰ ایکس است، دل هم نتوانسته از راه‌حل مخصوص مایکروسافت برای لپ‌تاپ‌های دو نمایشگره استفاده کند و مجبور به ارائه راه‌کار اختصاص خود شده است.

برای مثال کاربران می‌تواند با کشیدن ۳ انگشت خود روی یک برنامه، آن را به صفحه دیگر منتقل کنند یا با زدن ۴ انگشت خود روی یک برنامه، آن را به صورت تمام صفحه باز کنند. علاوه بر آن اگر کیبورد را روی صفحه نمایشگر قرار دهید، پایین آن یک ترک پد نمایان می‌شود که نقش ترک پدهای فیزیکی لپ تاپ‌های معمولی را ایفا می‌کند.

دل

لپ تاپ بعدی این کمپانی، کانسپت اوری نام دارد که نام آن از مخفف اوریگامی وام گرفته شده است. این لپ تاپ از یک نمایشگر ۱۳.۴ اینچی P-OLED استفاده می‌کند که همانند گلکسی فولد از وسط تا می‌شود و هیچ لولایی هم در وسط آن وجود ندارد. در رابطه با این لپ تاپ نیز اطلاعات خاصی وجود ندارد. البته این نمایشگر یک چین خوردگی را در وسط خود نشان می‌دهد که دل می‌گوید در حال کار روی آن است تا آن را به حداقل برساند.

مشکل بعدی کمپانی دل با کانسپت اوری، حاشیه‌های نمایشگر است که هنوز نتوانسته مقدار آن را کاهش دهد. همانند کانسپت دوئت، دل مجبور شده از راه‌حل‌های نرم‌افزاری اختصاصی برای بهره‌وری حداکثری از این نوع لپ تاپ استفاده کند. از همین رو اگر کاربران بخواهند از کانسپت اوری مانند یک لپ تاپ معمولی استفاده کنند، تنها کافیست آن را تا کنند تا لپ تاپ به صورت خودکار کیبوردی را در نمایشگر پایینی نشان دهد.

دل

دل می‌گوید سخت‌افزار این لپ تاپ‌ها آماده بوده ولی چیزی که عرضه آن را به تعویق می‌اندازد، نرم‌افزار آن‌هاست که هنوز آماده نشده است. در اصل کمپانی دل، توپ را در زمین مایکروسافت انداخته تا در صورتی که ویندوز ۱۰ ایکس را معرفی نکند، از راه‌حل‌های اختصاصی خود بهره ببرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی