همکاری استون مارتین و ایرباس در زمینه تولید یک هلیکوپتر لوکس

همکاری استون مارتین و ایرباس در زمینه تولید یک هلیکوپتر لوکس

کمپانی انگلیسی استون مارتین که روزهای پر سر و صدایی را پشت سر می گذارد، این بار از تولید هلیکوپتری ویژه با همکاری یکی از زیرشاخه های شرکت ایرباس خبر داده است. این هلیکوپتر، ACH130 نام داشته و در مقایسه با همتایان خود از کابینی با کیفیت تر و راحت تر سود می برد.

حتما خواهید پرسید نقش استون مارتین در ساخت هلیکوپتر ACH130 چیست؟ در پاسخ باید گفت این برند رده بالا در طراحی برخی قسمت های نمای بیرونی، مواد به کار برده شده در کابین و پیشرانه تجربیات خود را در اختیار ایرباس گذاشته است.

airbus-corporate-helicopters-ach130-aston-martin-edition (6)

خریداران این هلیکوپتر لوکس، می توانند برای نمای بیرونی آن چهار طرح متفاوت را سفارش دهند. در صورت سفارش هر کدام از این طرح ها، کابین نیز حال و هوایی متناسب با آن خواهد داشت.

به گفته شاخه هلیکوپترسازی ایرباس (Airbus Corporate Helicopters) در کابین ACH130 از اتومبیل های اسپرت الهام گرفته شده است. برای نمونه پشتی صندلی های جلو دارای جزئیاتی مشابه با استون مارتین DB11 هستند. همچنین درها نیز دارای پوششی چرمی بوده و برای ایجاد تمایز، در بعضی قسمت ها مثل پشت سری صندلی ها، نشان استون مارتین حک شده است.

airbus-corporate-helicopters-ach130-aston-martin-edition (11)

علاوه بر موارد فوق باید به پلاکی اشاره کرد که در بخش نشان دهنده ها نصب می شود. این پلاک به لوگوی دو شرکت مزین شده و حاوی اطلاعاتی مثل شماره نسخه تولیدی و نام مالک هلیکوپتر است.

وظیفه تامین نیروی هلیکوپتر ACH130 را موتور جتی که توسط استون مارتین ساخته شده، بر عهده دارد. این موتور با نام Arriel 2D شناخته شده و ۹۵۲ اسب بخار قدرت تولید می کند. با تکیه بر این موتور ACH130 توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۱۳۴ نات (معادل ۱۵۴ مایل یا ۲۴۸ کیلومتر در ساعت) را دارد.

airbus-corporate-helicopters-ach130-aston-martin-edition (5)

محصول مشترک استون مارتین و ایرباس ظرفیت حمل حداکثر شش سرنشین را داشته و در صورت پر بودن باک می تواند تا چهار ساعت در آسمان پرواز کند.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato