همه چیز درباره آیفون 13
افسانه ای که به واقعیت پیوست؛ اهدای اتومبیل نو به جای نیسان وانت 1 میلیون مایلی

افسانه ای که به واقعیت پیوست؛ اهدای اتومبیل نو به جای نیسان وانت 1 میلیون مایلی

چندی پیش مالک یک دستگاه نیسان فرانتیر مدل ۲۰۰۷ با عبور از کارکرد یک میلیون مایل (معادل بیش از ۱.۶ میلیون کیلومتر) رکوردی استثنایی را با پیکاپ محبوب خود ثبت کرد. آقای برایان مورفی (Brian Murphy) اهل شیکاگو بوده و در زمینه حمل و تحویل کالا فعالیت می کند. وی سال ها است که هر روز صبح از خانه خارج شده و تا ۱۳ ساعت به جابجایی لوازم با نیسان فرانتیر می پردازد.

نیسان

پس از ثبت این رکورد تحسین برانگیز، شرکت نیسان با ارسال دعوتنامه ای از برایان مورفی و خانواده اش درخواست کرد تا در مراسم رونمایی از نسخه جدید فرانتیر در نمایشگاه خودروی شیکاگو حضور پیدا کنند. شاید آقای مورفی فکر می کرد نیسان می خواهد با تقدیم لوحی به خاطر ثبت رکورد استثنایی اش از او تقدیر به عمل بیاورد، اما خودروساز ژاپنی با اهدای یک دستگاه فرانتیر ۲۰۲۰ صفر کیلومتر این شهروند آمریکایی را شگفت زده کرد!

نیسان فرانتیر

مدلی که خودروساز ژاپنی به برایان اعطا کرده، همان نسخه ای است که در شیکاگو به نمایش گذاشته شده؛ این نسخه اگر چه به لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با فرانتیر ۲۰۰۷ متعلق به آقای مورفی ندارد، ولی از لحاظ فنی بازنگری های زیادی در آن صورت گرفته است.

برای نمونه فرانتیر ۲۰۲۰ از موتور ۳.۸ لیتری V6 جدید که ۹۳ درصد از قطعات آن از نو طراحی شده اند، سود می برد. این موتور توانایی تولید ۳۱۰ اسب بخار و ۳۸۱ نیوتن متر گشتاور را دارد. در مقایسه با موتور ۴ لیتری V6 قبلی، قدرت این موتور ۴۹ واحد افزایش یافته است. پیش از این فرانتیر با گیربکس ۵ سرعته به فروش می رسید، اما مدل ۲۰۲۰ با گیربکس ۹ سرعته خودکار راهی بازار خواهد شد.

نیسان
نیسان فرانتیر آقای مورفی به موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر و گیربکس ۵ سرعته دستی مجهز است

بد نیست اشاره کنیم به گفته آقای مورفی در طول ۱۳ سالی که مالکیت فرانتیر را بر عهده داشته، این پیکاپ اصلا او را اذیت نکرده و هیچ قطعه اصلی آن عوض نشده است. وی در رابطه با نگهداری از فرانتیر به نکات جالبی اشاره کرده، از جمله اینکه روغن موتور آن در هر ۱۰ هزار مایل (معادل ۱۶ هزار کیلومتر) تعویض شده و یا کلاچ کارخانه ای که تا ۸۰۱,۰۰۰ مایل (معادل ۱.۲۸ میلیون کیلومتر) دوام آورده است.

جالب آنکه نشان دهنده کارکرد نیسان فرانتیر متعلق به برایان مورفی در عدد ۹۹۹,۹۹۹ مایل متوقف شده و توان نمایش مسافت بیشتر را ندارد! این رکورد در ۲۷ ژانویه ثبت شده است

علاوه بر موارد فوق، آقای مورفی افزوده زنجیر تایم نیسان فرانتیر مدل ۲۰۰۷ در کارکرد ۷۰۰۰ مایل (۱.۱۲ میلیون کیلومتر)، رادیاتور و دینام در کارکرد ۴۵۰,۰۰۰ مایل (۷۲۴,۰۰۰ کیلومتر) و صندلی ها در کارکرد ۵۰۰,۰۰۰ مایل (۸۰۴,۰۰۰ کیلومتر) با نمونه های جدید جایگزین شده اند.

 

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato