شکست بزرگ مایکروسافت؛ شرکت IBM از اسلک استفاده می‌کند

شرکت آی بی ام (IBM) از بین مایکروسافت تیمز و اسلک که رقیبان سرسخت یکدیگر محسوب می شوند، اسلک را برای استفاده توسط بیش از 350 هزار کارمندش برگزید.

به گزارش سایت Business Insider انتخاب اسلک توسط آی بی ام به معنی پیروزی بزرگ این ابزار در رقابت با مایکروسافت تیمز تلقی می شود. در ادامه گزارش نوشته شده که آی‌بی‌ام از مدت ها قبل در حال آزمایش اسلک بوده و آنرا به زودی در دسترس تمام کارمندانش قرار می دهد.

آی بی ام اسلک را برای استفاده توسط 350 هزار نفر از کارمندانش برگزید

به کارگیری اسلک توسط همه کارمندان شرکت آی بی ام امتحان بزرگی برای این نرم افزار خواهد بود. البته طبق گزارشات، تیم های مختلف آی بی ام استفاده از اسلک را از سال 2014 آغاز کرده و با گذشت سالها تیم های بیشتری به استفاده از آن روی آورده اند.

«استوارت باترفیلد» (Stewart Butterfield) مدیرعامل اسلک در گفتگو با سایت Business Insider می گوید:

«به تمام بخش های IBM راه یافته‌ایم که بالاترین مقیاس ممکن محسوب می شود. اکنون می دانیم که اسلک قابلیت به کارگیری توسط بزرگ ترین سازمان های دنیا را دارد.»

شرکت آی بی ام با این تصمیم به بزرگ ترین مشتری اسلک تبدیل شد. البته اسلک مدعی شده آی بی ام سالهاست که بزرگ ترین مشتری این کمپانی بوده است. به این موضوع در صورت مالی اسلک نیز اشاره شده و ضمن کم اهمیت جلوه دادن این خبر، آی بی ام را بزرگ ترین مشتری این شرکت در سال های اخیر معرفی می کند.

«جینی رومتی» مدیرعامل IBM (راست) و «استوارت باترفیلد» مدیر عامل اسلک.

اسلک با انتشار بیانیه‌ای به سایت ورج می گوید آی بی ام بیش از 300 هزار کارمند داشته و می خواهد با این تصمیم تمام کارمندان خود را به استفاده از نرم افزار چت این شرکت مجاب کند. این آمار در مقایسه با آماری که اسلک سال گذشته میلادی از کارمندان IBM منتشر کرد (165 هزار نفر)، افزایش چشمگیری داشته است.

در حال حاضر مشخص نیست آی بی ام از نسخه پولی اسلک برای تمام کارمندانش استفاده می کند یا اینکه هر دو نسخه پولی و رایگان را به کار خواهد گرفت.

مایکروسافت اواسط ماه میلادی گذشته با انتشار اولین تبلیغ تلویزیونی برای نرم افزار تیمز، اسلک را بیش از پیش تحت فشار گذاشت. غول نرم افزاری موفق شد سال گذشته میلادی با 20 میلیون کاربر فعال روزانه از اسلک با 12 میلیون کاربر فعال روزانه پیشی بگیرد.

اسلک و مایکروسافت در سال های گذشته رقابت تنگاتنگی با یکدیگر داشته و با حملات لفظی یکدیگر را هدف قرار داده اند. اوایل آذر ماه امسال اسلک مایکروسافت را به کپی تبلیغات این کمپانی متهم کرد.

مطالب مرتبط

اسلک: مایکروسافت حتی تبلیغات ما را هم کپی می کند

مایکروسافت هفته جاری اعلام کرد که فضای کاری چت محور این شرکت به نام مایکروسافت تیمز (Microsoft Teams)، روزانه 20 میلیون کاربر فعال دارد که دو برابر بیشتر از پلتفرم رقیب یعنی اسلک (Slack) است. این آمار سبب شد تا سران اسلک علاوه بر به چالش کشیدن صحت این ادعا، مایکروسافت را به تقلب از... ادامه مطلب

تحریم‌های اسلک گریبان ایرانی‌های خارج از کشور را هم گرفت [به‌روزرسانی]

به‌روزرسانی: تیم اسلک ساعاتی پیش اعلام کرده که دسترسی به حساب‌های کاربری بعضی کاربران را به اشتباه مسدود کرده است. بعضی کاربران ساکن کشورهایی مثل سوئد یا بلژیک، از مسدود شدن حساب‌های کاربری اسلک خود در توییتر ابراز نارضایتی کرده بودند. این کاربران ادعا داشتند که شاید فقط یک مرتبه از ایران بازدید کرده‌اند و... ادامه مطلب

اسلک هم به جمع تحریم کننده‌ها پیوست؛ حساب کاربران ایرانی مسدود شد

شاید شما هم در کسب و کارتان از اپلیکیشن اسلک استفاده کرده باشید. اپلیکیشنی کاربردی برای راحت تر کردن ارتباط با همکاران و تعامل بیشتر در انجام کار‌ها و ماموریت‌های شغلی. اما به نظر می‌رسد که از حالا به بعد دسترسی ایرانی‌ها به اسلک امکان پذیر نباشد.اپلیکیشن اسلک دقیقا یک سال پیش، دسترسی مستقیم کاربران... ادامه مطلب

فیسبوک با نسخه رایگان Workplace به مصاف Slack می رود

فیسبوک با اقدام اخیرش تلاش کرده که به رقیب جدی تری برای سرویس های Slack و Microsoft Teams تبدیل شود. این شبکه اجتماعی ساعاتی پیش اعلام کرد که در سال 2017 نسخه رایگانی از سرویس Workplace را به کاربران خود ارائه می کند. ورک پلیس در واقع فیسبوکی برای کسب و کارهاست و با هدف ایجاد ارتباط... ادامه مطلب

تیم Slack به روشی خاص نگرانی هایش را در مورد Microsoft Teams ابراز کرد

همان طور که می دانید مایکروسافت امروز در رویدادی که در نیویورک برگزار می شود، از رقیب Slack با نام Microsoft Teams رونمایی کرد. این غول نرم افزاری Teams را به صورت یکپارچه با مایکروسافت آفیس، اسکایپ و خدمات آفیس 365 عرضه می نماید.در همین رابطه، کمپانی Slack پیش از معرفی رسمی Teams در مطلبی تمام... ادامه مطلب

ردموند و رقابت تازه اش با Slack و فیسبوک: Microsoft Teams رسماً معرفی شد [تماشا کنید]

اپلیکیشن Yammer یقینا قادر به رقابت با سرویس Slack نیست، به همین خاطر مایکروسافت تصمیم گرفته تا اپلیکیشن دیگری برای چت های تجاری طراحی کند. این اپلیکیشن که به سادگی Microsoft Teams نامگذاری شده، بخشی از مجموعه آفیس 365 خواهد بود.به گفته مایکروسافت، Teams با پشتیبانی از چت های بخش بندی شده، تعامل با مایکروسافت... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟