آپدیت جدید ویندوز ۱۰ باز هم مشکل‌ساز شد

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ باز هم مشکل‌ساز شد

مشکلات مایکروسافت با آپدیت‌های ویندوز ۱۰ تمامی ندارد. آخرین بروزرسانی‌هایی که مایکروسافت برای سیستم‌عامل خود منتشر کرده، مشکلاتی را برای کاربران به وجود آورده که تنها با پاک کردن آن‌ها می‌توان به صورت طبیعی از ویندوز ۱۰ استفاده کرد.

این آپدیت‌ها که با نام‌های KB4532693 و KB4524244 شناخته می‌شوند، دو آپدیت امنیتی بسیار مهم هستند که در عین تامین امنیت،‌ کامپیوتر یا لپ تاپ شما، آن‌ها را از دسترس نیز خارج می‌کنند. آپدیت اول به نظر می‌رسد که مشکلات کمتری را برای کاربران به وجود بیاورد. برای مثال در صورتی که آپدیت KB4532693 روی لپ تاپ شما نصب شده باشد، تمام شخصی‌سازی‌هایی که در ویندوز انجام داده‌اید را از بین می‌برد.

این آپدیت در حین بوت ویندوز، با تصویر پس‌زمینه پیش‌فرض و بدون آیکن‌های پین شده به تسک بار بوت می‌شود و هر بار هم که لپ تاپ خود را خاموش یا روشن کنید نیز این اتفاق مجددا رخ خواهد داد. تنها راه رهایی از این مشکل این است که آپدیت را حذف کرده و از بروزرسانی مجدد ویندوز برای مدتی اجتناب کنید تا مایکروسافت این مشکل را حل و فصل کند.

ویندوز ۱۰

بروزرسانی دوم یا KB4524244 در همان مرحله اول نمی‌گذارد ویندوز بوت شود. البته این مشکل بیشتر گریبان کاربران لپ تاپ‌های HP را گرفته تا دیگران را. دلیل آن هم وجود افزونه‌ای امنیتی به نام «Sure Start Secure Boot Key Protection» است که HP برای لپ تاپ‌های خود در نظر گرفته تا سیستم در حالت امن بوت شود. راه حل برطرف کردن آن، غیر فعال کردن این ویژگی است، ولی برای این کار باید بخشی از امنیت خود را قربانی کنید.

این که مایکروسافت چرا با HP که یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان لپ تاپ است، هماهنگی‌های لازم را انجام نداده، مشخص نیست. در هر صورت اگر این آپدیت‌ها را نصب کرده و یا به مشکل خورده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که آن‌ها را حذف کنید یا اگر هم هنوز آپدیت نکرده‌اید، بهتر است کمی دست نگه دارید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato