سامسونگ تولید انبوه رم 16 گیگابایتی LPDDR5 برای گوشی را آغاز کرد

سامسونگ تولید انبوه رم 16 گیگابایتی LPDDR5 برای گوشی را آغاز کرد

سامسونگ تولید انبوه رم 16 گیگابایتی LPDDR5 برای گوشی را آغاز کرد

سامسونگ برای اولین بار در دنیا تولید انبوه چیپ رم ۱۶ گیگابایتی LPDDR5 برای تلفن های هوشمند را آغاز کرد. به گفته این شرکت کره ای، چیپ رم جدید به کاربران توانایی تجربه اینترنت ۵G و قابلیت های هوش مصنوعی بهبود یافته در بازی های گرافیکی و عکسبرداری هوشمند را می دهد.

رم ۱۶ گیگابایتی LPDDR5 سامسونگ از نوع DRAM است. نرخ انتقال داده آن در حالت استاندارد ۵۵۰۰ مگابیت بر ثانیه بوده و از این لحاظ برتری قابل توجهی نسبت به رم ۱۲ گیگابایتی LPDRR4X نسل قبل با نرخ انتقال داده ۴۲۶۶ مگابیت بر ثانیه دارد.

رم ۱۶ گیگابایتی LPDDR5 به لطف بهره مندی از هشت چیپ ۱۲ گیگابیتی و چهار چیپ ۸ گیگابیتی و همچنین استفاده از فناوری لیتوگرافی ۱۰ نانومتری نسل دوم سامسونگ، در مقایسه با چیپ رم ۸ گیگابایتی LPDDR4X، بیست درصد انرژی کمتری مصرف کرده و دو برابر نسبت به آن ظرفیت حافظه بیشتری را به ارمغان می آورد.

سامسونگ این چیپ را در کارخانه شهر پیونگتائک کره جنوبی تولید می کند. این شرکت همچنین در نیمه دوم سال جاری میلادی تولید چیپ رم ۱۶ گیگابایتی LPDDR4X DRAM با سرعت انتقال داده حداکثر ۶ گیگابیت بر ثانیه را نیز با استفاده از فرآیند ۱۰ نانومتری نسل سوم خود آغاز خواهد کرد.

به گفته سامسونگ رم ۱۶ گیگابایتی به گوشی های هوشمند دو برابر ظرفیت حافظه بیشتری در مقایسه با بیشتر کامپیوترها می دهد. انتظار می رود در ماه های آینده جدیدترین چیپ های رم این سازنده کره ای در تعداد زیادی گوشی گرانقیمت به کار روند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل