همه چیز درباره آیفون 13
افزایش قابل توجه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران

افزایش قابل توجه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران

در دهمین روز اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران، «کیانوش جهانپور» سخنگوی وزارت بهداشت، تازه‌ترین آمار جانباختگان ویروس کرونا در ایران را ۴۳ نفر اعلام کرد. جهانپور همچنین اعلام کرده ۵۹۳ نفر به این ویروس دچار شده‌اند. گفتنیست تعداد این افراد یک روز پیش ۳۸۸ نفر بود. همچنین به گفته وزارت بهداشت ایران تاکنون ۱۲۳ نفر پس از ابتلا به این ویروس بهبود یافته‌اند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور ۲۰۵ مورد افزایش داشته که از این تعداد ۵۲ مورد در تهران شناسایی شده است. این در حالی است که طبق آمار رسمی تعداد مبتلایان جدید در شهر قم که کانون شیوع این ویروس مرگبار شناخته می‌شود در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۲۱ مورد بوده است.

این رقم در استان گیلان ۱۷ مورد و در استان گلستان ۲۲ مورد گزارش شد، اما جهانپور بیش از همه بر استان گلستان تاکید داشته و هشدار داد که این استان در حال تبدیل شدن به «کانون شیوع» در نوار شمالی کشور است. در حال حاضر و با مشاهده این آمار باید گفت که ایران پس از چین دارای بیشترین مرگ و میر ناشی از کرونا است.

وزارت بهداشت بار دیگر از تمام مردم خواسته که تا حد ممکن در خانه بمانند. بر اساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت، این هفته شیوع ویروس کرونا اوج خواهد گرفت و این آمار رشد صعودی را طی خواهند کرد. آمارهای ضد و نقیض دیگری که وزارت بهداشت آن را رد کرده نیز خبر از مرگ بیش از دویست تن می‌دهد.

با رشد این شیوع، بسیاری از کشورها نیز محدودیت‌های سفر علیه ایران را مقرر کرده‌اند که تازه‌ترین آنها کشور استرالیا است. شب گذشته مقامات ایالت کوئینزلند استرالیا گفتند یک زن ۶۳ ساله ساکن شهر گلدکست که اخیرا از ایران برگشته بود به ویروس کرونا مبتلا شده است. طبق این محدودیت‌ها، از این پس اتباع خارجی که از ایران به مقصد استرالیا سفر می‌کنند، باید دو هفته از خروج آنها از ایران برای ورود به استرالیا گذشته باشد.

نیوزیلند نیز محدودیت‌هایی برای افرادی که از ایران سفر می‌کنند وضع کرده است. این کشور اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرده که مربوط به مسافری از ایران بوده است. گفتنیست وزارت خارجه کانادا هم از شهروندان خود در ایران خواسته است این کشور را ترک کنند.

شایان ذکر است صبح امروز سازمان جهانی بهداشت خطر شیوع ویروس کرونا در جهان را بسیار زیاد توصیف کرده و هشدار در این باره به  بالاترین سطح ممکن رسانده است.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato