گلکسی نوت ۸ و S8 اندروید ۱۰ را دریافت نخواهند کرد

گلکسی نوت ۸ و S8 اندروید ۱۰ را دریافت نخواهند کرد

گلکسی نوت ۸ و اس ۸ بر خلاف وعده‌های قبلی در صف انتظار اندروید ۱۰ قرار ندارند.

علی رغم اینکه پیش از این نمایندگی های سامسونگ مصرانه ادعا می کردند که گلکسی اس ۸ و نوت ۸ اندروید ۱۰ را دریافت خواهند کرد، حالا اما کمپانی کره ای تاکید کرده که این دو گوشی شامل برنامه به‌روزرسانی به اندروید ‍۱۰ نیستند.

جالب اینجاست کاربران گلکسی اس ۸ و نوت ۸ با توجه به سابقه سامسونگ در ارائه دو آپدیت عمده برای هر گوشی، انتظار دریافت نسخه جدید اندروید را نداشتند اما ارائه اطلاعات نادرست از سوی نمایندگان انتظار آنها را بالا برده بود. هرچند اگر به رویه اپل بنگریم به‌روزرسانی گوشی های گرانبهایی که تنها سه سال از ورود آنها به بازار می گذرد، چندان هم نباید دور از انتظار باشد.

از مهمترین ویژگی های اندروید ۱۰ می توان به ژست های حرکتی جدید برای ناوبری، حالت تاریک سراسری (سیستمی)، امکان شخصی‌سازی حداکثری، ارتقای قابلیت به اشتراک گذاری محتوا و بهبود پاسخگویی در منوی اعلان اشاره کرد. آنطور که SamMobile می گوید این دو گوشی علی رغم عدم دریافت اندروید ۱۰ و رابط کاربری جدید One UI 2.0 کماکان به‌روزرسانی های امنیتی را دریافت خواهند کرد.

با توجه به تایید شدن این خبر از سوی سامسونگ کاربران گلکسی اس ۸ و نوت ۸ برای بهره مند شدن از قابلیت های اندروید ۱۰ دو راه بیشتر پیش رو ندارند: یا باید گوشی فعلی خود را فروخته و سراغ مدل جدیدی بروند؛ یا اینکه به استفاده از راه های کاستوم نظیر LineageOS روی بیاورند. هرچند روش دوم هزینه چندانی به دنبال ندارد اما اینکار مستلزم آنلاک کردن گوشی است که خطرات زیادی را در رابطه با ایجاد مشکلات سخت افزاری و مسائل امنیتی به همراه دارد.

تماشا کنید: بررسی سامسونگ گلکسی S20 اولترا توسط دیجیاتو

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato