واکسن ویروس کرونا امروز روی انسان آزمایش می‌شود

واکسن ویروس کرونا امروز روی انسان آزمایش می‌شود

دولت آمریکا از امروز رسما واکسن کرونا را به صورت آزمایشی روی تعدادی داوطلب سالم آغاز می‌کند. هزینه این آزمایش‌ها توسط انجمن ملی بهداشت آمریکا پرداخت می‌شود و انتظار می‌رود به کمک نتایج به دست آمده از این آزمایش‌ها، بتوانند به صورت نهایی واکسن ویروس کرونا را تولید کنند.

این آزمایش روی ۴۵ فرد جوان و بدون مشکلاتی قبلی با دوز‌های مختلف تست می‌شود. نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود این است که هیچ احتمالی مبنی بر آلودگی این افراد به ویروس کرونا وجود ندارد، زیرا این واکسن اصلا ویروس را در خود ندارد و تنها برای بررسی اثرات جانبی آن روی افراد مختلف است. بر اساس تعهدی که این افراد به انجمن ملی بهداشت آمریکا داده‌اند، نمی‌توانند هیچ اطلاعاتی از تست‌ها را در اختیار رسانه‌ها قرار دهند.

بنا بر گفته این انجمن، تولید واکسن اصلی برای ویروس کرونا، به ۱۲ الی ۱۸ ماه زمان نیاز دارد. البته آمریکا تنها کشوری نیست که در پی ساخت واکسن برای ویروس کروناست. کشور‌های دیگر و شرکت‌های خصوصی و وابسته به دولت نیز به سرعت در حال ساخت واکسن هستند. با این حال روییه ساخت واکسن ویروس کرونا بین این شرکت‌ها تفاوت دارد.

واکسن ویروس کرونا

برای مثال بسیاری بر این عقیده‌اند که باید واکسنی با اهداف کوتاه مدت ساخته شود که در یک یا دو ماه پیک این بیماری، از مردم محافظت کند تا زمان کافی برای ساخت واکسن بهتر با کارایی دائمی داشته باشند. بنا بر گفته این دسته از محققین، تکنولوژی‌های موجود به آن‌ها اجازه می‌دهد که سریع‌تر واکسن را تولید کنند و به همین دلیل، ایمن‌سازی کوتاه مدت می‌تواند شیوع ویروس را کنترل کند.

شرکت داروسازی اینویو نیز قصد دارد آزمایش‌های انسانی خود را از ماه دیگر در دانشگاه علوم پزشکی پنسیلوانیا از سر بگیرد. با این حال بسیاری از سازندگان باید مدت بیشتری صبر کنند تا نتایج را به درستی بررسی کنند. دلیل آن هم آزمایش واکسن‌های احتمالی روی هزاران نفر است تا در نهایت بتوان کارایی آن را تایید کرد.

دونالد ترامپ اخیرا اعلام کرده ساخت واکسن ویروس کرونا با سرعت در حال پیشروی است و انتظار دارد که به زودی شاهد تولید آن باشد. اکثر محققین و شرکت‌های خصوصی فعال در ساخت واکسن کرونا، بر این عقیده‌اند که واکسن زودتر از یک یا ۱.۵ سال دیگر آماده نمی‌شود. تاکنون نیز راه‌حل‌های مختلف توسط دولت آمریکا و چین امتحان شده است.

دارو‌های HIV و ابولا روی افرادی که از کشتی ژاپنی به قرنطینه‌های آمریکا انتقال داده شده بودند، تست شده و نتایج در دست بررسی است. ویروس کرونا شاید در همه افراد به صورت خطرناک ظهور نکند و تنها پس از چند روز تب و لرز و سرفه، از بین برود، اما در بیمارانی که سابقه بیماری‌های حاد دیگر دارند، می‌تواند منجر به ذات‌الریه و مرگ شود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato