همه چیز درباره آیفون 13
کشف تصادفی ۸ میلیون دلار بیت کوین در فلش مموری قدیمی

کشف تصادفی ۸ میلیون دلار بیت کوین در فلش مموری قدیمی

یکی از ماینرها کیف پول قدیمی خود حاوی هزار بیت کوین را پس از یک دهه پیدا کرد و آنرا در ازای حدوداً هشت میلیون دلار فروخت.

شش روز قبل (۱۰ مارس) کاربری در فروم Bitcointalk پستی ارسال می کند و در آن در مورد نحوه دستیابی به بیت کوین سوال می کند. وی خود را ماینر «تازه کار» معرفی می کند و می گوید مدت ها قبل بیت‌کوین استخراج می کرده و پس از وقفه ای نسبتاً طولانی، دوباره به دنیای کریپتو بازگشته است.

این کاربر با نام مستعار «whoamisoon» در پست خود مدعی می شود که مدت ها قبل بوسیله کارت گرافیک سیستمش توانسته مقداری بیت کوین استخراج کند و به تازگی فایل wallet.dat را در یکی از فلش مموری های خود پیدا کرده است.

کاربر مورد بحث در ادامه پست از کاربران در مورد ارزش کیف پول سوال می کند و از آنها می خواهد تا او را در مورد نحوه دسترسی به بیتکوین ها و فروش آن‌ها راهنمایی کنند. کاربران فروم به وی می گویند که دسترسی به بیت کوین ها و فروش آنها امکان پذیر است که باعث خوشحالی وی می شود.

چند ساعت بعد کاربران تراکنش انتقال هزار بیت کوین که در تاریخ ۲۴ اوت ۲۰۱۰ استخراج شده بودند را در سایت Blockchain شناسایی می کنند. این موضوع سبب شد تا برخی از کاربران حدس بزنند که بیت کوین های انتقال داده شده به کاربر یاد شده تعلق داشته اند. مبادله بیت کوین ها در سایت کوین بیس (Coin Base) انجام گرفته بود.

دو روز بعد کاربر مورد بحث به فروم بازگشت و از کاربرانی که وی را راهنمایی کرده بودند، تشکر کرد. تاریخ پست این کاربر نشان می دهد که او پیش از تاریخ ۱۳ مارس هر بیتکوین را در ازای ۷۵۰۰ تا ۸ هزار دلار مبادله کرده که مجموعاً نزدیک به ۷.۵ تا ۸ میلیون دلار می شود.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato