اپل تا اطلاع ثانوی دستگاه‌های تعمیری کاربران را تحویل نمی‌دهد

اپل در پی شیوع غیر قابل کنترل ویروس کرونا در کشور‌های خارج از چین، تصمیم گرفت تمامی اپل استور‌ها خود را تعطیل کند. تعطیلی فروشگاه‌های این کمپانی، این سوال را مطرح می‌کند: دستگاه‌هایی که برای تعمیر به اپل استور ارسال شده بوند چگونه به دست کاربران می‌رسد؟ این طور که به نظر می‌رسد، تا اطلاع ثانوی دستگاهی به دست کاربری نمی‌رسد.

اپل پیش از تعطیلی رسمی تمامی اپل استور‌های خود، بازه‌ای دو روزه را در اختیار کاربران قرار داد تا دستگاه‌های خود را از اپل استورها دریافت کنند. این کمپانی برای اطمینان از این که تمامی افراد در این بازه موفق به دریافت دستگاه‌های خود می‌شوند، از طریق تلفن و ایمیل با همه آن‌ها در تماس بود. با این حال بسیاری از کاربران به هر دلیلی موفق به دریافت محصولات نشدند. به همین دلیل تا اطلاع ثانوی باید برای بازپس گرفتن دستگاه صبر کنند.

اپل استور

سخنگوی این کمپانی در این رابطه می‌گوید:

مشتری‌های ما می‌توانند آیفون، اپل واچ و دیگر محصولات را هر زمان که فروشگاه‌ها باز شدند، دریافت کنند.

البته در ابتدا قرار بود بازگشایی مجدد اپل استورها در تاریخ ۲۷ مارس باشد ولی این اخیرا این تاریخ از وب سایت اپل حذف شده و با «تا اطلاع ثانوی» جایگزین شده است. در نتیجه کاربرانی که موفق نشدند در بازه دو روزه دستگاه‌های خود را تحویل بگیرند، باید تا اطلاع ثانوی صبر کند. در این بین بسیاری از دستگاه‌ها برای تعمیر به مراکز تعمیر اپل ارسال شده‌اند. این دسته از کاربران کمی خوش‌شانس‌تر هستند.

به صورت سنتی اپل از تعمیراگاه‌ها می‌خواهد که دستگاه‌ها را به اپل استور ارسال کنند تا مشتری بتواند به صورت حضوری آن را تحویل گیرد. با توجه به شرایط به وجود آمده، اپل می‌گوید به دنبال راه‌حلی است تا گجت‌ها را به صورت مستقیم به دست کاربران برساند و مرحله میانی آن یعنی ارسال به اپل استور را حذف کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟