کرونا تا خرداد بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در سراسر جهان را ورشکسته می‌کند

کرونا تا خرداد بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در سراسر جهان را ورشکسته می‌کند

شیوع گسترده ویروس کرونا بسیاری از صنایع را فلج کرده و وضع قوانین منع رفت و آمد، باعث کاهش سفر در سراسر جهان شده. به گفته مشاور صنایع هوایی، «CAPA» احتمالا تا خرداد شمار بالایی از شرکت‌های هواپیمایی ورشکسته می‌شوند.

کووید-۱۹ زندگی مردم کشورهای مختلف را مختل کرده و ضررهای هنگفتی به شرکت‌ها زده است. در این میان به علت کاهش میزان مسافرت، احتمال ورشکستگی شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد. از اواخر ماه ژانویه ویروس کرونا در سراسر جهان شیوع پیدا کرد و میزان تقاضا برای سفرهای هوایی را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

به تازگی مشاور صنایع هوایی، «CAPA» اعلام کرده که بسیاری از این شرکت‌ها احتمالا تا خردادماه ورشکسته می‌شوند، البته با دخالت دولت‌ها می‌توان جلوی این موضوع را گرفت. در گذشته نیز انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی از احتمال ورشکستگی شرکت‌های مختلف در سراسر جهان در صورت تداوم شیوع کرونا خبر داده بود.

در حالی که ابتدا میزان سفر در کشورهای آسیایی کاهش پیدا کرد، سرایت کرونا به کشورهای اروپایی، آمریکا و آفریقا باعث شد مردم در این کشورها تمایلی به مسافرت نداشته باشند. علاوه بر ترس ناشی از ابتلا به کرونا، برخی دولت‌ها مردم را قرنطینه کرده‌اند. وضع قوانین سخت‌گیرانه، قرنطینه شدن مردم در کشورهایی مانند ایتالیا، اسپانیا و فرانسه و همچنین بسته باقی ماندن مرزها، میزان سفرها را بیش از پیش کاهش داده است.

شرکت‌های هواپیمایی

شیوع گسترده کرونا باعث شده چشم اندازی برای آینده وجود نداشته باشد و مردم از خرید بلیط هواپیما دست بکشند. بسیاری از شرکت‌های هوایپمایی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و ورشکستگی شرکت بریتانیایی «فلای‌بی» زنگ خطر را برای این صنایع به صدا درآورد.

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، «دونالد ترامپ» با امضای لایحه‌ای ۵۸ میلیارد دلاری به شرکت‌های هواپیمایی در این کشور کمک مالی می‌کند که شامل ۲۹ میلیارد دلار کمک مالی به کارگران و ۲۹ میلیارد دلار وام به شرکت‌ها می‌شود. با وجود این موضوع، صنایع هوایی در این کشور آینده مطمئنی ندارند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato