سازمان بهداشت جهانی: در خانه بمانید و بازی‌ کنید

سازمان بهداشت جهانی: در خانه بمانید و بازی‌ کنید

کرونا بزرگترین بحران کنونی در جهان است و ماندن در خانه اهمیت بالایی برای مبارزه با آن دارد. به تازگی «ری چمبرز»، سفیر استراتژی سازمان بهداشت جهانی مردم را به ماندن در خانه و اجرای بازی‌های ویدیویی ترغیب کرده است.

در حال حاضر برخی کشورها قرنطینه شده‌اند و شهروندان باید در خانه بمانند. سازمان‌های بهداشت در کشورها راه‌های مختلفی را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پیشنهاد کرده‌اند. در جدیدترین اقدام، سازمان بهداشت جهانی مردم را به اجرای بازی‌های ویدیویی تشویق کرده است.

روز شنبه توسعه دهندگان بازی شامل شرکت‌های بزرگ یوبی‌سافت، اکتیویژن و بلیزارد دست به ابتکار جدیدی به نام PlayApartTogether# زدند. از این کمپین شرکت‌های دیگری مانند آمازون و یوتیوب نیز پشتیبانی کرده‌اند. هدف از این اقدام، سرگرم کردن مردم در شرایط قرنطینه است. حفظ فاصله اجتماعی یکی از راه‌های کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا محسوب می‌شود، بنابراین با اجرای بازی‌های ویدیویی می‌توان در خانه ماند و کمتر با دیگران ارتباط فیزیکی برقرار کرد.

سازمان بهداشت جهانی

به اعتقاد سازمان بهداشت جهانی، چنین اقدامی می‌تواند به مردم در شرایط قرنطینه کمک کند. صنعت گیم طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد، بنابراین به گفته سفیر استراتژی جهانی سازمان بهداشت جهانی، این پیام می‌تواند به دست میلیون‌ها نفر برسد و مانع از شیوع بیشتر کووید-۱۹ شود.

پلتفرم‌های بازی مانند پلی استیشن، ایکس باکس و سوییچ امکان بازی با افراد مختلف در سراسر جهان را فراهم می‌کند. در حقیقت می‌توانید بدون ملاقات فیزیکی، از بازی کردن لذت ببرید و اوقات خوشی را در دوران قرنطینه سپری کنید. اگر اهل کنسول نیستید، می‌توانید با گوشی هوشمند خود بازی کنید.

اجرای بازی با دوستان خود به صورت آنلاین، می‌تواند مشکلات مربوط به دوران قرنطینه را کاهش دهد و باعث ارتباط بیشتر شما با آن‌ها شود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato