همه چیز درباره آیفون 13
نتیجه ۲ سال تحقیق: دیرتر باز شدن مدارس زمان خواب دانش‌آموزان را بهبود می‌دهد

نتیجه ۲ سال تحقیق: دیرتر باز شدن مدارس زمان خواب دانش‌آموزان را بهبود می‌دهد

نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان داده است دانش‌آموزان مدارسی که دیرتر شروع می‌شوند، خواب بیشتری دارند و در نتیجه سرحال‌تر خواهند بود. بر اساس گفته‌های محققین، تاثیرات خواب کافی دانش‌آموزان در زمینه‌های بسیاری نمود پیدا می‌کند که بر سلامت کلی جوانان نیز تاثیر می‌گذارد.

محققین دانشگاه مینه‌سوتا ۴۵۵ دانش‌آموز کلاس نهم را از ۵ دبیرستان مختلف برای دو سال پایش کردند تا تاثیرات دیرتر شروع شدن مدارس را بر خواب آن‌ها مشاهده کنند. دو مدرسه شروع کلاس‌های خود را از ساعت ۷:۳۰ معمول به مدت ۵۰ و ۶۵ دقیقه دیرتر شروع کرده و ۳ دبیرستان دیگر بدون تاخیر و در همان ساعت آغاز به کار کردند.

پس از پایان دو سال پایش این دانش‌آموزان، محققین به این نتیجه رسیدند مدارسی که با تاخیر روز را آغاز می‌کنند، به صورت میانگین ۴۳ دقیقه خواب بیشتر برای دانش‌آموزان خود به ارمغان آوردند. در حالی که دانش‌آموزان ۳ مدرسه دیگر همچنان با مشکلات کمبود خواب دست و پنجه نرم می‌کردند. همچنین بسیاری از منتقدین تصور می‌کردند با دیرتر شروع شدن کلاس‌ها، دانش‌آموزان نیز دیرتر می‌خوابند.

مدارس

در حالی که این تحقیقات نشان داد تفاوتی میان ساعت خواب دانش‌آموزانی که مدارس آن‌ها ۷:۳۰ دقیقه شروع می‌شود، با دانش‌آموزان مدارسی که با تاخیر یک ساعت آغاز به کار می‌کنند نداشته و همگی در ساعات مشابه به خواب می‌روند. تاثیر دیگری که این تاخیر داشت، خواب کمتر دانش‌آموزان در روزهای تعطیل آخر هفته است.

محققین دانشگاه مینه‌سوتا معتقدند با دریافت خواب کافی، میزان خواب عقب‌افتاده در نوجوانان نیز کاهش داشته و در نتیجه آن‌ها کارایی بهتری نیز خواهند داشت. یا این حال این تحقیقات تنها به منظور پایش خواب دانش‌آموزان انجام شده و جنبه‌های دیگر آن بررسی نشده است. البته پیش از نیز گفته شده بود دانش‌آموزانی که خواب بیشتری دریافت می‌کنند، توانایی تحصیلی بیشتری دارند. با این حال این تحقیقات چنین چیزی را پایش نکرده است.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato