خانه‌ای که با الهام از اوریگامی برای زندگی روی ماه طراحی شده است

خانه‌ای که با الهام از اوریگامی برای زندگی روی ماه طراحی شده است

ناسا با برنامه «آرتمیس» قصد دارد دوباره انسان‌ها را به ماه بفرستد که این برنامه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته. در میان آن‌ها به طراحان دانمارکی «Sebastian Aristotelis» و «Karl-Johan Sørensen» برمی‌خوریم که در حال توسعه یک ماژول قمری به عنوان بخشی از فضاپیما با الهام از اوریگامی هستند که به صورت خودکار باز می‌شود و در گرینلند مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

در حالی که ایده زندگی روی ماه توسط فضانوردان جذابیت‌های مخصوص به خود را دارد، در واقعیت زندگی در یک محیط با جاذبه پایین و لباس‌های مخصوص مشکلاتی در زمینه ساخت دستگاه‌ها ایجاد می‌کند. به همین دلیل ساخت محل زندگی که بتواند خودش را جمع کند برای افرادی که قصد دارند برای اولین بار روی ماه زندگی کنند، یک پیشنهاد عملی به نظر می‌رسد.

ماژول

وسیله این طراحان دانمارکی برای حمل و نقل راحت به ماه توسعه پیدا کرده و از یک فریم آلومینیومی کامپکت استفاده می‌کند تا وزن کمی داشته باشد و همچنین مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. ۳۲۸ پنل جداگانه با یک دوخت انعطاف پذیر در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و ظاهری مانند یک تانک ایجاد کرده‌اند. با وجود ظاهر خشن، درون آن به گونه‌ای طراحی شده که برای افراد جذابیت بیشتری داشته باشد که شامل کابین‌های عایق در برابر صدا برای حفظ حریم خصوصی می‌شود.

ماژول

افرادی که درون این ماژول قمری زندگی می‌کنند، به یک شبیه‌ساز آب و هوا دسترسی دارند که می‌توانند از پنل‌ها و اسپیکرها برای ایجاد حس طوفان، صبح‌های آفتابی یا بعدازظهرهای بارانی استفاده کنند. این وسیله همچنین از یک راکتور جلبک بهره می‌برد که می‌تواند مواد مغذی را تامین کند، به پنل‌های خورشیدی برای تامین انرژی باتری‌ها، به یک باغچه عمودی برای رشد سبزیجات تازه و یک پریتنر سه بعدی برای تولید قطعات یدکی مجهز شده است.

ماژول

این دو طراح در حال آماده‌سازی طرح خود هستند و می‌خواهند نمونه‌های اولیه آن را تولید کنند. دو نفر می‌توانند در این ماژول زندگی کنند و اواخر سال جاری میلادی در دنیای واقعی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato