ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

اعلام قیمت خودرو در فضای مجازی غیرقانونی است/ با متخلفان برخورد خواهد شد

از آنجایی که براساس تصمیمات قبلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید پراید و پژو ۴۰۵ باید در اردیبهشت ماه متوقف شود، سوداگران در تلاش‌اند، با در دست گرفتن بازار، زمینه افزایش قیمت این خودروها ...

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۸

از آنجایی که براساس تصمیمات قبلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید پراید و پژو ۴۰۵ باید در اردیبهشت ماه متوقف شود، سوداگران در تلاش‌اند، با در دست گرفتن بازار، زمینه افزایش قیمت این خودروها به ویژه پراید را فراهم کنند. زمانی که ثبات ارزی وجود نداشته باشد، قیمت‌ها نیز در بازار نیز ثبات نخواهد داشت و سلیقه‌ای اعلام می‌شود.

سرهنگ داوود معظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اعلام کرد: «در رابطه با بحث قیمت خودرو در فضای مجازی جلساتی با دادستان تهران برگزار شد و برخورد با این موضوع به جدیت در دستور کار پلیس فتا تهران بزرگ قرار گرفت.»

وی ادامه داد: «در چند روز گذشته حدود 40 مدیر سایت احضار شده‌اند که متاسفانه مشخص شد، در برخی از این سایت‌ها دلال‌بازی دنبال می‌شود و افرادی به‌صورت هدفمند بر بازار خودرو دخالت کرده و قیمت‌گذاری می‌کنند.»

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به تاثیرات این سایت‌ها بر بازار خودرو خاطرنشان کرد: «این سایت‌ها باعث شده‌اند، جو روانی بر بازار خودرو حاکم شود و همان قیمت‌هایی که به صورت فیک در این سایت‌ها بارگذاری شده‌اند، در بین عامه مردم نیز نهادینه شده است.»

سرهنگ معظمی با تاکید براینکه برخورد با این سایت‌ها کماکان در دستور کار پلیس فتای تهران بزرگ قرار دارد، تصریح کرد: «برخی از سایت‌ها با اخذ تعهد توجیه شده‌اند که دیگر در این حوزه فعالیتی نداشته باشند. به‌صورت عمومی نیز اعلام کرده‌ایم که فعالیت در این حوزه غیرقانونی است و هیچ کس اجازه ندارد در رابطه با بحث خودرو در فضای مجازی اقدام به قیمت‌گذاری کند.»

قیمت خودرو

وی ادامه داد: «به سایت‌های مرجع در این زمینه و همچنین سایت‌های دیوار و شیپور اعلام کرده‌ایم که قیمت خودروها را از سایت بردارند.»

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تصریح کرد: «در هماهنگی با دادستانی با افرادی که در این زمینه مقاومت کرده و از مطالبه پلیس سرباز بزنند به اتهام اختلال در بازار خودرو تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند. در روزهای اخیر نیز همانطور که گفتم برای حدود 40 سایت این اقدام صورت گرفته است.»

سرهنگ معظمی خاطرنشان کرد: «قیمت خودروها در سایت شرکت‌های خودروساز بارگذاری شده و از مردم تقاضا داریم از همین سایت‌ها به‌عنوان مرجع استفاده کنند و برای اطلاع از قیمت خودرو به سایت این شرکت‌های خودروسازی مراجعه کنند و هیچ سایت دیگری حق بازنشر قیمت خودروها و فعالیت در این زمینه را ندارد.»

وی درباره تبلیغ و قیمت‌گذاری خودروهای خارجی نیز گفت: به‌هیچ‌عنوان هیچ فردی حق قیمت‌گذاری و بارگذاری آن بر روی سایت، کانال و هیچ صفحه‌ای در فضای مجازی را ندارد. تاکید دادستان بر برخورد با این افراد بوده و پلیس نیز با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند.»

در صورتی که تیراژ تولید شرکت‌های خودروساز افزایش یابد می‌توان از رشد قیمت خودرو جلوگیری کرد در غیر این صورت سوداگران در بازار جولان خواهند داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • zitanix
  zitanix | ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

  جمهوری دلالان ایرانی

 • Sakaei
  Sakaei | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  شهره فرنگه ... از همه رنگه
  حس آلیس در سرزمین عجایب ب ادم دس میده

 • herogame
  herogame | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  فقط تو کشور های عقب افتاده ای مثل ایران این اتفاقات رخ میده! واقعا سرزمین عجایبه

 • هایزنبرگ
  هایزنبرگ | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  -ممنوع شد!
  -چرا؟
  -سوال کردن ممنوع شد.

 • saeid
  saeid | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  باید اعلام کنید هرکسی سوال این محصولات و چه بسا قیمتش گرفت با حکم شلاق روبرو میشه. والا چه مسخره هست این کارا. باید مشکل برطرف بشه بجای این کارها

مطالب پیشنهادی