ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تست ابتلا به کرونا
علمی

FDA پروژه بیل گیتس برای تست ابتلا به کرونا در خانه را متوقف کرد

«سازمان غذا و داروی آمریکا» (FDA) برنامه تست ابتلا به کرونا مورد حمایت گیتس را متوقف کرده است. گیتس از ابتدای بحران کرونا در صف اول مبارزه با این ویروس مهلک قرار داشته و هزینه ...

«سازمان غذا و داروی آمریکا» (FDA) برنامه تست ابتلا به کرونا مورد حمایت گیتس را متوقف کرده است.

گیتس از ابتدای بحران کرونا در صف اول مبارزه با این ویروس مهلک قرار داشته و هزینه بسیاری را در این راه صرف کرده است. یکی از برنامه های تحت حمایت وی کیت تست کرونا در خانه است که توسط گروهی از نهادهای علمی به نام «SCAN» توسعه یافته و قادر به انجام ۱۰۰۰ آزمایش در روز است.

این تست از طریق آزمایش افراد با و بدون علائم کرونا نحوه شیوع کووید-۱۹ را در منطقه «سیاتل» بررسی می کرد اما FDA استفاده از تست های کرونا بدون کسب مجوز ضروری EUA را ممنوع کرده است. بر همین اساس FDA از آنها خواسته آزمایش بیماران را متوقف کرده و حتی نتایج تست ها را تا زمانی که مجوز صادر نشده به آنها برگردانند. SCAN که تست‌ها را برای شرکت کنندگان به رایگان ارسال می کرد، در وبسایت خود نوشته است:

FDA به هیچ نگرانی در رابطه با امنیت یا صحت تست ها اشاره نکرده اما از ما خواسته آزمایش ها را فعلا متوقف کنیم.

گیتس در زمان معرفی این برنامه اعلام کرده بود که محققان با داده های جمع آوری شده می توانند پاسخ برخی سوالات نظیر زمان مناسب برای کاهش فاصله گذاری اجتماعی را مشخص کنند. هنوز مشخص نیست سازمان غذا و دارو چه زمانی اجازه از سرگیری آزمایشات را می دهد.

این آزمایش از طریق مخاط بینی ابتلای افراد به کرونا را بررسی می کرد و طی چند روز نتیجه آزمایش مشخص می شد. SCAN با بررسی نتایج و داده های جمعیتی از قبیل سن، جنسیت، نژاد و آدرس گروه های در معرض خطر را مشخص کرده و تاثیر فاصله گذاری اجتماعی را برآورد می کند.

بیل گیتس علی رغم اهدای کمک مالی و سرمایه گذاری هنگفت در توسعه کیت تشخیص و واکسن کرونا، در رسانه‌های اجتماعی به سیبل طرفداران تئوری توطئه تبدیل شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی