نسخه جدید مرورگر Edge با تمرکز بر جستجوی ساده‌تر از راه می‌رسد

مایکروسافت امشب در رویداد «بیلد ۲۰۲۰»، قابلیت‌های جدیدی را که در آینده به مرورگر Edge خواهند آمد را به نمایش کشید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها، اضافه شدن یک نوار کناری (ساید بار) برای جستجو است. کاری که این نوار می‌کند این است که به شما اجازه می‌دهد در لحظه، در اینترنت جستجو کنید، بدون اینکه نیاز باشد از صفحه‌ای که داخل آن هستید، خارج شوید.

برای مثال می‌توانید کلمه‌ای که در یک صفحه وب دیده‌اید و می‌خواهید درباره آن بیشتر بدانید را انتخاب (هایلایت) کنید و سپس به کلیک راست کردن روی آن، جستجو در نوار کناری را انتخاب کنید. به این شکل اطلاعات زیادی درباره آنچه می‌خواهید، در یک نوار کناری ظاهر می‌شود:

خبر دیگر اینکه Edge با شبکه اجتماعی «Pinterest» (که البته در ایران فیلتر است) همکاری خود را آغاز کرده. به این شکل قابلیت «Collections» در داخل مرورگر به کاربر نمایش داده می‌شود. Collections در واقع مجموعه‌ای است از لینک‌ها، تصاویر و متن در یک محیط. پیشنهادهای Pinterest به زودی در قابلیت Collections به نمایش در خواهند آمد.

قابلیت جدید جستجو و ادغام با Pinterest در هفته‌های آینده در اختیار کاربران نسخه بتا قرار خواهند گرفت. مایکروسافت همچنین در این رویداد اعلام کرد که در حال کار روی بهبود اجرای PWAها یا وب اپلیکیشن‌ها در مرورگر Edge است.

آنچه هنوز درباره مرورگر اج نامشخص است اینکه معلوم نیست چه زمانی قابلیت دیدن تاریخچه کامل وب‌گردی و هماهنگ (سینک) شدن تب‌ها به این مرورگر می‌آیند. این مشکلات اج، در برابر کروم ضعف‌هایی بزرگ هستند که به کاربران اجازه نمی‌دهد به راحتی بتوانند در ابزارهای مختلف با پلتفرم‌های متفاوت مثل iOS یا اندروید از Edge استفاده کنند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟