خرید و فروش و خوردن حیوانات وحشی در ووهان ممنوع شد

خرید و فروش و خوردن حیوانات وحشی در ووهان ممنوع شد

خرید و فروش و خوردن حیوانات وحشی در ووهان ممنوع شد

مقامات شهر ووهان خرید و فروش و خوردن حیوانات وحشی را در این شهر ممنوع اعلام کردند. مقامات استان‌های «هونان» و «جیانگشی» نیز برای جلوگیری از پرورش حیوانات وحشی به مزرعه داران کمک مالی می‌کنند. دولت چین قصد دارد با این اقدامات از انتقال ویروس‌ها از حیوانات به انسان جلوگیری کند.

مقامات شهر ۱۱ میلیون نفره ووهان واقع در استان «هوبئی» که از آن به عنوان منشا شیوع ویروس کرونا یاد می‌شود، روز چهارشنبه خرید و فروش و خوردن حیوانات وحشی را ممنوع اعلام کردند.

مقامات ووهان شکار حیوانات وحشی را نیز ممنوع اعلام کرده و می‌گویند این شهر به «پناهگاه حیات وحش» تبدیل خواهد شد. البته شکار حیوانات برای «تحقیقات علمی، تنظیم جمعیت، نظارت بر بیماری‌های واگیردار و موارد خاص» مانعی ندارد.

مقامات ووهان خرید و فروش و خوردن حیوانات وحشی را ممنوع کردند

فروشندگان بازار عمده فروشی غذاهای دریایی هوانان تا پیش از تعطیلی این بازار در ماه ژانویه، حیوانات وحشی از جمله سگ آبی، خارپشت و بچه کروکودیل می‌فروختند. اواسط ماه آوریل، دیگر بازارهای مرطوب چین پس از برداشته شدن قوانین قرنطینه خرید و فروش حیوانات وحشی را از سر گرفتند.

مقامات استان هونان مزرعه داران این استان را به پرورش چهارپایان اهلی یا گیاهان برای چای و مصارف دارویی تشویق کرده‌اند و حیوانات وحشی پرورش داده شده توسط آن‌ها را خریداری کرده‌اند.

مقامات استان جیانگشی نیز به مزرعه داران کمک مالی کرده‌اند و از آن‌ها خواسته‌اند تا حیوانات وحشی را از بین ببرند. بر اساس گزارش روزنامه دولتی Jiangxi Daily، در این استان بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ پرورش دهنده قانونی حیوانات وحشی فعالیت می‌کنند و سال ۲۰۱۸ حدود ۲۲۵ میلیون دلار فروش داشته‌اند.

کارشناسان می‌گویند مقامات چینی با ممنوع کردن خرید و فروش و خوردن گوشت حیوانات وحشی در مسیر صحیح گام برداشته‌اند، اما با وجود قوانین فعلی امکان شکار حیوانات وحشی برای فروش پوست، سرگرمی و داروسازی سنتی وجود دارد.

پارلمان چین اواسط اسفند ماه سال قبل با صدور حکم موقتی، خوردن حیوانات وحشی را در این کشور ممنوع اعلام کرد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل