بخش‌بندی ویدیو‌های یوتیوب ممکن شد؛ مشاهده آسانتر کلیپ‌های طولانی

بخش‌بندی ویدیو‌های یوتیوب ممکن شد؛ مشاهده آسانتر کلیپ‌های طولانی

در یوتیوب ویدیوهای طولانی زیادی وجود دارد و شاید بخواهید تنها بخش‌هایی از آن‌ها را ببینید. اگر در این دسته قرار می‌گیرید، ویژگی جدید این وب‌سایت کارایی بالایی برایتان خواهد داشت. ویژگی «Video Chapters» یوتیوب به سازندگان ویدیوها اجازه می‌دهد که آن‌ها را قسمت‌بندی کنند تا کاربران به صورت مستقیم به بخش موردنیاز خود دسترسی داشته باشند.

در ماه آوریل یوتیوب در حال آزمایش این ویژگی بود، اما هم اکنون آن را به صورت رسمی در اختیار کاربران سیستم عامل iOS، اندروید و همچنین کاربران دسکتاپ قرار داده است. زمانی که سازندگان شرح بخش‌های مختلف را به ویدیو خود اضافه کنند، به صورت خودکار زمان سنج و عناوین برای آن‌ فعال می‌شوند.

اولین زمان در ۰:۰۰ اضافه و سپس عنوان این بخش به نمایش گذاشته می‌شود. سازندگان می‌توانند زمان بخش اول را مشخص و سپس برای بخش دوم عنوان انتخاب کنند. زمانی که قسمت بندی ویدیو تمام شد، تغییرات باید ذخیره شوند و سپس قسمت‌ها لیست می‌شوند. ویدیوها دستکم باید ۳ بخش با حداقل زمان ۱۰ ثانیه داشته باشند.

یوتیوب

برای دسترسی راحت‌تر کاربران در موبایل به بخش‌های مختلف ویدیو، یوتیوب بازخورد هپتیکی را درنظر گرفته. در دسکتاپ کاربران به چنین قابلیتی دسترسی ندارد و بجای آن، با حرکت ماوس به بخش بعدی فرستاده می‌شوند. اگر توسط گوشی یا تبلت در حال استفاده از یوتیوب باشید، می‌توانید در زمان مشاهده ویدیو انگشتان خود را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید تا به زمان موردنظر خود برسید.

این سرویس پخش آنلاین ویدیو اعلام کرده در زمان آزمایش ویژگی جدید، بازخوردهای مثبت زیادی دریافت کرده، البته ویژگی کنونی تغییراتی داشته که برای مثال می‌توان به افزایش تعداد بخش‌ها با توجه به ابعاد نمایشگر اشاره کرد. در حقیقت کاربران در موبایل یا تبلت بخش‌های کمتری را در مقایسه با دسکتاپ مشاهده می‌کنند.

ویژگی Video Chapters باعث می‌شود کارایی یوتیوب در زمینه ویدیوهای بلند افزایش پیدا کند و همچنین میزان مشاهده ویدیوها نیز رشد داشته باشد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato