دعوت آلمان از توییتر در پی تهدید ترامپ: مقر خود را به اروپا منتقل کنید

توییتر چند روز پیش تصمیم به راستی آزمایی توییت رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا گرفت، اقدامی که خشم دونالد ترامپ را در پی داشت و تنش‌ها بالا گرفت. حالا یکی از مقامات دولتی آلمان به توییتر پیشنهاد داده مقر خود را به این کشور منتقل کند.

مسئول امور فناوری در وزارت اقتصاد آلمان، «توماس جارزومبک» در توییتی خطاب به توییتر و مدیرعامل آن، «جک دورسی» نوشت:

«توییتر و جک، شما را به آلمان دعوت می‌کنم. در اینجا شما آزاد هستید که از دولت انتقاد کنید و همچنین با اخبار جعلی بجنگید. ما اکوسیستم استارتاپی و فناوری بی‌نظیری داریم که مناسب شرکت شما خواهد بود و من تمام درها را برایتان باز می‌کنم.»

روز پنجشنبه ترامپ دستوری اجرایی را با هدف افزایش توانایی‌های دولت در زمینه تنظیم و کنترل پلتفرم‌های اجتماعی امضا کرد. این اقدام چندین روز پس از شروع خصومت‌ها میان دونالد ترامپ و توییتر صورت گرفت. روز سه شنبه برای اولین بار این شبکه اجتماعی به توییت‌های ترامپ که رای گیری از طریق نامه را نوعی تقلب دانسته بود، برچسب راستی آزمایی زد.

این شبکه اجتماعی در دو توییت ترامپ خواستار «دریافت حقایق مربوط به رای‌گیری توسط نامه» توسط کاربران شده بود چرا که رئیس جمهور آمریکا بدون هیچ گونه مدرکی رای گیری توسط نامه در کالیفرنیا را زیر سوال برده بود. از آن زمان تا به امروز، توییتر صدها توییت را به اتهام انتشار اطلاعات جعلی و گمراه‌کننده علامت‌گذاری کرده است. این شبکه اجتماعی همچنین توییت ترامپ در رابطه با خشونت‌ها در مینه سوتا را نیز به علت نقض قوانین پنهان کرده بود.

ترامپ این شبکه اجتماعی را متهم به جانبداری علیه محافظه‌کاران کرده، اتهامی که در فیسبوک مطرح کرده بود. رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا چنین اقدامی را خلاف آزادی بیان دانست و در چندین توییت، شبکه‌های اجتماعی را تهدید به تعطیلی کرد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟