استعفای هم بنیانگذار ردیت از هیئت مدیره: یک کاندید سیاهپوست را جایگزین من کنید

استعفای هم بنیانگذار ردیت از هیئت مدیره: یک کاندید سیاهپوست را جایگزین من کنید

«الکسیس اهانیان»، هم بنیانگذار «ردیت» با کناره‌گیری از سمتش در هیئت مدیره سایت، خواستار انتخاب فردی سیاهپوست به جای خود شد.

انتشار تصاویر قتل «جرج فلوید» توسط پلیس آمریکا باعث به راه افتادن تظاهرات علیه نژادپرستی در این کشور شده است. دنیای فناوری هم در واکنش به این موج ساکت نمانده و در آخرین مورد نوبت به استعفای هم بنیانگذار سایت ردیت از عضویت در هیئت مدیره و تقاضا برای جایگزینی وی با یکی از نامزدهای سیاهپوست رسیده است. الکسیس اهانیان دلیل کناره گیری خود را کمک به بازسازی جامعه‌ای عنوان کرده که دچار مشکل شده. وی که با «سرنا ویلیایمز»، ستاره دنیای تنیس ازدواج کرده می گوید:

«اینکار را برای خودم، خانواده‌ام و کشورم می‌کنم. من این بیانیه را به عنوان پدری می‌نویسم که فردا باید به این سوال دختر سیاهپوستش جواب بدهد: تو [برای کمک به برابری نژادی] چه کردی؟»

الکسیس اهانیان

اهانیان همچنین قصد دارد بخشی از درآمدش را هم به مبارزه با تبعیض نژادی اختصاص دهد و اینکار را با پرداخت یک میلیون دلار کمک به کمپین «Know Your Rights» شروع کرده است.

«هافمن»، دیگر بنیانگذار ردیت از درخواست اهانیان برای جایگزینی با یکی از نامزدهای سیاهپوست عضویت در هیئت مدیره استقبال کرده و آنرا مایه افتخار سایت دانسته است. وی همچنین وعده داده که سیاست‌های محتوایی خود را برای پرداختن به مساله نفرت نژادی بازبینی خواهد کرد.

اهانیان، هافمن و «آرون شوارتز»در سال ۲۰۰۵ ردیت را تاسیس کرده و یک سال بعد آنرا فروختند. اهانیان در سال ۲۰۱۵ به این مجموعه برگشت و تا کنون عضو هیئت مدیره بود. وی در حالی از این سمت کناره گیری کرد که هفته گذشته مدیرعامل سابق ردیت «الن پائو» این سایت را به تقویت دیدگاه‌های نژادپرستانه و نفرت پراکنی متهم کرده بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato