ارزش بازار اپل از ۱.۵ تریلیون دلار گذشت

ارزش بازار اپل از ۱.۵ تریلیون دلار گذشت

اپل بالاخره نامش را به عنوان نخستین شرکت آمریکایی با ارزش بازار ۱.۵ تریلیون دلار به ثبت رساند چرا که با وجود فاصله گرفتن سرمایه گذاران از دیگر بخش های اقتصادی، ارزش سهام این شرکت طی دو روز گذشته افزایشی قابل توجه پیدا کرد.

طبق گزارشی که بلومبرگ در این باره منتشر کرده پیش بینی عرضه آیفون های 5G در پاییز امسال، فروش موفق اپ استور و علاقمندی کاربران به ارائه مک بوک های مبتنی بر معماری ARM از جمله دلایل خوشبینی سرمایه گذاران نسبت به موفقیت اپل است.
طی دو روز گذشته سهام اپل درست عکس باقی بخش های بازار حرکت کرد و در حالی که نشان های ترس از شیوع مجدد کووید ۱۹ در رفتار سرمایه گذاران مشهود بود و خبرهای بدی در مورد گزارش صندوق ذخیره دولت مرکزی آمریکا به گوش می رسید ارزش بازار اپل رشد مثبتی را تجربه کرد.

ارزش بازار اپل

ارزش بازار به معنای تعداد کل سهام یک شرکت ضربدر ارزش فعلی هر سهم آن در داد و ستدها است و در واقع بهترین معیار اندازه گیری برای ارزش واقعی یک شرکت به شمار می رود.

برخلاف گزارش های ناامید کننده در دو سال اخیر (یکی پیش بینی افت فروش آیفون و دیگری شیوع کرونا ویروس در چین و تعطیلی کارخانجات تولیدی آیفون) ارزش سهام اپل افزایشی چشمگیر را تجربه کرده است.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato