همه چیز درباره آیفون 13
نگاهی به کارنامه خیره کننده هانس مزگر؛ طراح افسانه‌ای پورشه

نگاهی به کارنامه خیره کننده هانس مزگر؛ طراح افسانه‌ای پورشه

هانس مزگر طراح افسانه‌ای شرکت پورشه که یکی از مهم ترین دست آوردهای وی طراحی موتور ۶ سیلندر باکسر هوا خنک پورشه ۹۱۱ است در سن ۹۰ سالگی در گذشت.

او در طول سابقه ۳۷ ساله خود در ساخت و طراحی موفق ترین محصولات مسابقه‌ای و شهری شرکت پورشه دست داشته است. کارنامه هانس مزگر را می توان به عنوان برگ درخشان صنعت خودروسازی به خصوص صنعت خودروسازی آلمان ها دانست.

مزگر در سال ۱۹۲۹ در روستایی کوچک خارج از اشتوتگارت متولد شد. او با جعل سند گواهی پزشکی به عنوان یک فرد ۱۵ ساله پس از بازگشت از جنگ توانست وارد دانشگاه شود و در سال ۱۹۵۶ فارغ التحصیل شد.

هانس مزگر

اقتصاد آلمان در آن سال‌ها در حال شکوفایی بود و او بیش از ۲۸ پیشنهاد شغلی دریافت کرد. اما هیچ کدام از این پیشنهادها از سمت شرکت پورشه نبود. در نهایت وی توانست مهندس شرکت پورشه شود و بر روی توسعه موتورهای دیزلی تراکتور این شرکت کار کند.

هانس مزگر در رابطه با استخدامش و روزهای اول کار در شرکت پورشه گفته بود:

من می‌خواستم به پورشه بپیوندم زیرا مدل Type 356 الهام بخش من بود. در نتیجه با درخواست من و انجام مصاحبه به بخش موتور دیزل شرکت پورشه پیوستم.

مدتی نگذشت که مرگز به بخش خودروهای مسابقه ای منتقل شد و به طور اختصاصی بر روی محاسبات مربوط به سوپاپ‌ها شروع به کار کرد.

پس از گذشت ۴ سال او به بخش فرمول ۱ پورشه پیوست تا موتور ۱.۵ لیتری ۸ سیلندر پورشه را تولید کند. تنها پیروزی پورشه به عنوان شرکت کننده در مسابقات فرمول ۱ نیز با کمک همین موتور در گرندپری ۱۹۶۲ آلمان به وقوع پیوست و پس از آن پورشه تنها به عنوان تولید کننده موتور در مسابقات فرمول ۱ حاضر شد.

وی بعدها در مصاحبه ای عنوان کرده بود:

در پروژه فرمول ۱ من درس های بسیار زیادی در بخش طراحی اتاقک احتراق آموختم که نتیجه آن موتور ۶ سیلندر باکسر برای سری ۹۱۱ /۹۰۱ بود.

پورشه در اواخر سال ۱۹۶۲ از فرمول ۱ خارج شد و پس از آن میراث مزگر به سرانجام رسید و موتور ۲ لیتری هوا خنک ۶ سیلندر تخت باکسر او که موتور مزگر معروف بود ساخته شد. این موتور راه خود را به مدل ۹۰۱ پیدا کرد که پس از مشاجره پورشه با پژو بر سر نام گذاری، پورشه نام این این خودرو اسپرت را به ۹۱۱ تغییر داد.

تا سال ۱۹۶۵ میلادی مزگر به عنوان سر طراح بخش خودروهای مسابقه‌ای پورشه کار می‌کرد و توانست مدل های بسیار موفقی همچون ۹۰۷، ۹۰۸ و ۹۱۰ را روانه مسابقات کند. در نهایت موفق ترین دست آورد او مربوط به موتور رعب آور ۱۲ سیلندر تخت بود که بر روی مدل افسانه ای ۹۱۷ کار شد.

۹۱۷ در مسابقات لمانز و سری World Sportscar به پیروزی های مداومی دست پیدا کرد. همچنین مزگر و تیمش با اضافه کردن ۲ توربوشارژر به این موتور مدل ۹۱۷/۱۰ و مدل سری Can-Am 917/30 را تولید کردند. از دانش بدست آمده از این پروژه اولین مدل توربو ۹۱۱ و همچنین مدل‌های مسابقه ای دیگری همچون ۹۳۴، ۹۳۵ و ۹۳۶ معروف به مدل "موبی دیک" متولد شدند.

هانس مزگر همچنان تشنه طراحی موتورهای فرمول ۱ بود و پورشه را وادار به حضور در مسابقات فرمول ۱ اینبار به عنوان تامین کننده موتور کرد. موتور ۱.۵ لیتری V6 با نام TAG راه خود را به خودروی مسابقه‌ای مک لارن باز کرد و نیکی لائودا و آلن پروست به کمک این موتور به ۲۵ پیروزی و ۳ قهرمانی پیاپی در بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۶ دست پیدا کردند.

موتور اصیل ۹۱۱ در نهایت به سیستم خنک کاری با آب مجهز شد و تا سال ۲۰۱۱ بر روی مدل ۹۱۱ GT3 RS 4.0 با به‌روزرسانی های پی در پی استفاده می شد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato