ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شرکت O-Film از ماژول پریسکوپی موبایل با بزرگنمایی پیوسته رونمایی کرد

کمپانی O-Film از ماژول پریسکوپی جدید برای موبایل‌ها رونمایی کرد. این محصول برخلاف لنزهای پریسکوپی کنونی که در یک فاصله کانونی مشخص قفل می‌شوند، بزرگنمایی پیوسته را ارائه کرده و تنها ۵.۹ میلیمتر ضخامت دارد. ...

کمپانی O-Film از ماژول پریسکوپی جدید برای موبایل‌ها رونمایی کرد. این محصول برخلاف لنزهای پریسکوپی کنونی که در یک فاصله کانونی مشخص قفل می‌شوند، بزرگنمایی پیوسته را ارائه کرده و تنها ۵.۹ میلیمتر ضخامت دارد.

این ماژول توانایی حرکت روان بین ۸۵ و ۱۷۰ میلیمتر (معادل ۳۵ میلیمتر) با تغییر همزمان گشودگی دیافراگم لنز بین f/3.1 و f/5.1 را دارد. این ماژول بزرگنمایی ۳ تا ۷ برابری را در مقایسه با دوربین‌های عریض معمولی ارائه کرده و به گفته سازنده امکان طراحی آن با بازه‌های بزرگنمایی ۳ تا ۵ برابری، ۵ تا ۸ برابری و ۳.۵ تا ۹.۵ برابری وجود دارد.

ماژول پریسکوپی مورد بحث با استفاده از منشور (Prism)، لرزشگیر تصویر اپتیکال را فراهم نموده و یک موتور پیزوالکتریک (Piezoelectric Motor) ۳ لنز درون آن را برای دسترسی به فاصله کانونی مورد نظر، به نرمی و با دقت به عقب و جلو حرکت می‌دهد. مکانیزم فوکوس خودکار نیز همراه با لنزها حرکت می‌کند.

از آنجا که گوشی‌های فعلی به دوربین‌هایی با فاصله کانونی قفل شده برخوردار هستند، از عملیات درون یابی دیجیتال (Digital Interpolation) برای دستیابی به بزرگنمایی بین سطوح زوم استفاده کرده و در صورت نیاز بین لنز عریض یا تله فوتو سوییچ می‌کنند.

به کمک بزرگنمایی پیوسته می‌توان در بین سطوح بزرگنمایی عکس‌هایی با کیفیت بالاتر انداخت. بزرگنمایی پیوسته دوربین‌های پریسکوپی فعلی را نیز کاربردی‌تر می‌کند چرا که نمونه‌های فعلی با بزرگنمایی ۵ برابری کاربر را به عسکبرداری از سوژه‌های دور محدود می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی