ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون
تکنولوژی

اپل کوتاه آمد: توسعه‌دهندگان می‌توانند دستورالعمل‌های اپ استور را به چالش بکشند

چند روز پیش از جنجال‌ها پیرامون تهدید اپلیکیشن ایمیل Hey از سوی اپل نوشتیم و حالا این شرکت از دو تغییر بزرگ در نحوه رسیدگی به اختلافات با توسعه‌دهندگان شخص ثالث خبر داده است. اپل ...

چند روز پیش از جنجال‌ها پیرامون تهدید اپلیکیشن ایمیل Hey از سوی اپل نوشتیم و حالا این شرکت از دو تغییر بزرگ در نحوه رسیدگی به اختلافات با توسعه‌دهندگان شخص ثالث خبر داده است.

اپل به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که برای نقض بند خاصی از دستورالعمل اپ استور، درخواست تجدیدنظر دهند و یک فرایند جداگانه برای به چالش کشیدن خود دستورالعمل نیز درنظر می‌گیرد. این شرکت همچنین اعلام کرده که دیگر عرضه بروزرسانی‌ها برای رفع باگ‌ها و همچنین عملکردهای اصلی را به علت اختلافات به تعویق نمی‌اندازد.

اپل در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده:

«دو تغییر در فرایند بررسی اپلیکیشن اعمال می‌شوند و از تابستان سال جاری اجرایی خواهند شد. در مورد اول، توسعه‌دهندگان نه تنها می‌توانند درخواست تجدیدنظر برای نقض راهنما در «دستورالعمل‌های مرور اپ استور» ارائه دهند، بلکه مکانیزمی نیز درنظر گرفته شده که می‌توان خود دستورالعمل را به چالش کشید.»

در ادامه این بیانیه آمده:

«مورد دوم این است که دیگر تاخیری در عرضه بروزرسانی برای اپلیکیشن‌های موجود در اپ استور با وجود تخطی از دستورالعمل‌ها وجود نخواهد داشت، البته این موضوع درباره برنامه‌ها با مشکلات حقوقی صادق نخواهد بود. توسعه‌دهندگان در ارسال بعدی خود می‌توانند به این مشکل رسیدگی کنند.»

اپل

در روزهای اخیر انتقادها پیرامون سیاست‌های این شرکت در اپ استور بالا گرفته است. یکی از مهم‌ترین آن‌‌ها که جنجال‌های زیادی در پی داشت، عدم انتشار بروزرسانی اپلیکیشن Hey بود. در حالی که این برنامه در اپ استور منتشر شده، اپل به علت عدم وجود گزینه‌ خرید و اشتراک در آن، از عرضه بروزرسانی جلوگیری کرد. علاوه بر این، اپل سازندگان را تهدید به حذف این برنامه از فروشگاه اپلیکیشن خود کرد.

«دیوید هاینمیر هانسن»، مدیر این اپلیکیشن اپل را در توییت‌های خود گانگستر خطاب و اعلام کرد به اپ استور باج نمی‌دهد. علاوه بر هانسن، مایکروسافت نیز از رویه اپل و دریافت ۳۰ درصد درآمد اپلیکیشن‌ها انتقاد کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی