ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

جیغ کشیدن حین ترن سواری در شهربازی های ژاپن ممنوع شد [تماشا کنید]

آنچه قرار است در این خبر بخوانید شاید یکی از بزرگ ترین چالش های دوران شیوع کرونا ویروس باشد و حتی میتوان گفت برای خیلی ها از پوشیدن ماسک هم دشوارتر است؛ طبق گزارش نشریه ...

آنچه قرار است در این خبر بخوانید شاید یکی از بزرگ ترین چالش های دوران شیوع کرونا ویروس باشد و حتی میتوان گفت برای خیلی ها از پوشیدن ماسک هم دشوارتر است؛ طبق گزارش نشریه وال استریت ژورنال مدیران شهربازی های ژاپن در خبری اعلام کرده اند افرادی که سوار ترن های هوایی می شوند اجازه جیغ کشیدن یا فریاد زدن حین سواری را ندارند زیرا این فریادها میتوانند باعث آزاد شدن ذرات عفونی آلوده کرونا ویروس به داخل هوا شوند.

ویدیویی چهار دقیقه ای که اخیرا در ژاپن منتشر شده و سر و صدای زیادی به پا کرده است دو مدیر ارشد شهربازی Fuji-Q Highland به نام های Daisuke Iwata و Koichiro Horiuchi را سوار بر ترن هوایی نشان می دهد که لباس هایی رسمی بر تن کرده اند و در حالی که ماسک به چهره دارند با سرعت ۱۲۸ کیلومتر بر ساعت مسیر پر پیچ و خم ترن هوایی فوجی یاما را بالا و پایین می روند.

این دو نفر با انتشار ویدیوی خود درس آرامش را به مردم ژاپن می دهند تا از این پس وقتی سوار ترن های هوایی می شوند چندان هیجان زده نشوند که کرونا در کمین است. یکی از آنها در حین سواری موهایش را مرتب می کند و دیگر ماسک خود را صاف می کند. آنها محکم با هر دو دست میله های ایمنی را چسبیده اند و بدن هایشان مرتبا در مسیرهای سرازیر و سربالا به جلو و عقب حرکت می کند و در پیچ ها با شدت زیاد به طرفین کشیده می شوند اما یک مساله را فراموش نمی کنند؛ اینکه مبادا صدایی از آنها بلند شود. آنها مانند دو بچه گربه که خوابیده باشند در طول مسیر کاملا ساکت و بی صدا هستند.

به لحاظ علمی شاید این ایده بسیار عقلانی و صحیح باشد اما مساله اینجاست که سرگرمی دلهره و بعضا تهوع آوری مانند ترن هوایی کاری با تمهیدات بهداشتی ندارد و فریاد زدن در آن اجتناب ناپذیر است. البته بازدیدکنندگان از این شهربازی به روزنامه ها گفته اند که تلاششان را می کنند تا از قانون جدید پیروی کنند اما ظاهرا از اینکه در یکی از لحظات دلهره آور سواری صدایی از آنها بلند شود ترسی در چشمانشان دیده نمی شود.

علت هم این است که ممنوعیت جیغ کشیدن در ترن هوایی شهربازی های ژاپن داوطلبانه است و خاطیان جریمه نخواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • molavy
  molavy | ۱۹ تیر ۱۳۹۹

  میخوان مردم رو بچاپن، دولت پول کم آورده، به جیغ زدن مردم هم گیر داده

 • ابراهیم معتمد
  ابراهیم معتمد | ۱۹ تیر ۱۳۹۹

  برق ترن هوایی تو ژاپن با همین جیغ زدن ها تامین میشد
  الان لرقش از کجا میارن اگر جیغ نززنن

  • Bandar village
   Bandar village | ۱۹ تیر ۱۳۹۹

   واقعا چقدر عجیب!!!

مطالب پیشنهادی