پردازنده‌های رایزن Threadripper Pro معرفی شدند؛ سریع‌ترین پلتفرم ورک استیشن دنیا

پردازنده‌های رایزن Threadripper Pro معرفی شدند؛ سریع‌ترین پلتفرم ورک استیشن دنیا

پردازنده‌های رایزن Threadripper Pro معرفی شدند؛ سریع‌ترین پلتفرم ورک استیشن دنیا

AMD از سری رایزن Threadripper Pro 3000 به عنوان سریع ترین پلتفرم ورک استیشن دنیا رونمایی کرد. این سری تمام ویژگی‌های فوق العاده سری تردریپر را داشته و از قابلیت‌های جدیدی همچون پشتیبانی از حافظه بیشتر و قابلیت های I/O بالاتر مناسب ورک استیشن‌ها برخوردار است.

پردازنده‌های سری رایزن Threadripper Pro 3000 برای کاربران ورک استیشن طراحی شده‌اند. سیستم‌های مبتنی بر این سری از قابلیت‌های زیر برخوردار خواهند بود:

  • پشتیبانی از PCIe Gen 4 و بهره برداری از نهایت پتانسیل حافظه‌ها و کارت‌های گرافیک نسل بعد
  • پشتیبانی از ۱۲۸ مسیر PCIe Gen 4 با حداکثر ۲.۵ برابر پهنای باند بیشتر در مقایسه با سیستم رقیب با دو پردازنده.
  • پشتیبانی از پهنای باند حافظه با ۸ کانال ECC RDIMM، LRDIMM و UDIMM DDR4-3200
  • پشتیبانی از ۲ ترابایت حافظه

پردازنده AMD Ryzen Threadripper 3995WX که پرچمدار این سری به شمار می‌رود، از ۶۴ هسته و ۱۲۸ ترد برخوردار بوده و ۲۸۸ مگابایت کش را ارائه می‌کند. سرعت کلاک در حالت استاندارد ۲.۷ گیگاهرتز و با تنظیم توان طراحی گرمایی (TDP) روی ۲۸۰ وات به ۴.۲ گیگاهرتز افزایش می‌یابد. از دیگر قابلیت‌های این چیپ می‌توان به ۱۲۸ مسیر PCIe Gen 4.0 و پشتیبانی از ۸ کانال ECC اشاره کرد که مجوز استفاده از حداکثر ۲ ترابایت حافظه UDIMM، RDIMM و LRDIMM را می‌دهد.

پردازنده AMD Ryzen Threadripper 3975WX از ۳۲ هسته و ۶۴ ترد برخوردار است. از قابلیت‌های آن می‌توان به ۱۴۴ مگابایت کش، ۱۲۸ مسیر PCIe Gen 4.0 و توان طراحی گرمایی ۲۸۰ وات اشاره کرد. تمام پردازنده‌های سری رایزن تردریپر پرو از رم ۸ کاناله DDR4 و ۱۲۸ مسیر PCIe Gen 4.0 پشتیبانی می‌کنند. سرعت کلاک مدل Ryzen Threadripper PRO 3975WX در حالت استاندارد ۳.۵ گیگاهرتز و در حالت Boost به ۴.۲ گیگاهرتز رسیده و کش آن ۳۸.۵ مگابایت است.

پردازنده AMD Ryzen Threadripper 3955WX از ۱۶ هسته و ۳۲ ترد برخوردار بوده و از ۷۲ مگابایت کش، ۱۲۸ مسیر PCIe Gen 4.0 و توان طراحی گرمایی ۲۸۰ وات پشتیبانی می‌کند. مدل Ryzen Threadripper PRO 3955WX با کلاک ۳.۹ گیگاهرتز و در حالت Boost با کلاک ۴.۳ گیگاهرتز فعالیت می‌کند.

پردازنده AMD Ryzen Threadripper 3945WX دارای ۱۲ هسته و ۲۴ ترد بوده و از کش ۷۰ مگابایتی، ۱۲۸ مسیر PCIe Gen 4.0 و توان طراحی گرمایی ۲۸۰ وات پشتیبانی می‌کند. مدل Ryzen Threadripper PRO 3945WX در کلاک ۴.۰ گیگاهرتز و در حالت Boost در کلاک ۴.۳ گیگاهرتز عمل می‌کند.

انتظار می‌رود اولین ورک استیشن‌های مبتنی بر سری تردریپر پرو ماه سپتامبر (شهریور-مهر) روانه بازار شوند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل