چطور امنیت شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهیم؟

چطور امنیت شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهیم؟

شبکه‌های اجتماعی بخش بزرگی از زندگی این روزهای ما را تشکیل می‌دهند. علی الخصوص که به خاطر کرونا و قرنطینه مدت بیشتر روزمان را در خانه می‌گذرانیم و مدت زمان استفاده از این شبکه‌های اجتماعی برایمان چندین و چند برابر شده. طبیعی است که وقتی یک پدیده تا این حد برایمان مهم می‌شود بخواهیم درست از آن محافظت کنیم. مخصوصا در شرایطی که بخشی از اطلاعات شخصیمان در این شبکه‌ها وجود دارد و تحت هیچ شرایطی نمی‌خواهیم دست دیگران به آن‌ها برسد. اینجاست که بحث امنیت شبکه های اجتماعی از اهمیت‌ ویژه‌ای برخوردار می‌شود.

روش‌های زیادی برای بالاتر بردن امنیت شبکه های اجتماعی وجود دارد. از سال‌ها پیش توسعه‌دهندگان روش‌های متعددی را برای بالاتر بردن امنیت برنامه‌ها و سرویس‌هایشان ابداع کرده‌اند. آخرین و به عبارتی امین‌ترین روش هم‌اکنون توسط گوگل، یاهو و توییتر در اختیار کاربران قرار گرفته. این روش شامل یک چیپست فیزیکی می‌شود که با استفاده از پورت USB یا بلوتوث به پی‌سی شما وصل می‌شود و کد خاصی را برای ورود به برنامه جنریت می‌کند.

برای مشاهده ویدیو با کیفیت بالا از یوتیوب دیجیاتو کلیک کنید

استفاده از این روش برای بسیاری از کاربران دشوار است. اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد که به ما کمک می‌کند امنیت شبکه‌های اجتماعی یا سرویس‌هایی مانند ایمیل و جیمیل را افزایش دهیم. یکی از این روش‌ها که این روزها توسط تمام توسعه‌دهندگان استفاده می‌شود ۲FA یا Two Factor Authenticator است. ۲FA یک لایه امنیتی اضافه است که برای ورود به برنامه علاوه بر پسورد تعیین شده، از شما کدی را می‌خواهد که از طریق پیام کوتاه یا اپلیکیشن‌های ثانویه مانند Google Authenticator برایتان فرستاده شده.

فعال کردن ۲FA به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که تنها افرادی که دسترسی کامل به تلفن هوشمندتان دارند می‌توانند وارد شبکه‌های اجتماعیتان شوند. درنتیجه می‌توانیم از ۲FA به عنوان یکی از امن‌ترین روش‌های موجود برای بالا بردن امنیت شبکه های اجتماعی نام ببریم. سرویس‌های مختلفی اعم از اینستاگرام، تلگرام، واتس‌اپ، توییتر، اسنپ‌چت، ایمیل، جیمیل و... از ۲FA استفاده می‌کنند.

در این ویدیو به شما آموزش می‌دهیم چطور ۲FA را روی سرویس‌های فوق فعال کنید. تا پایان ویدیو همراهمان باشید و حتما قابلیت ۲FA را برای تمام شبکه‌های اجتماعیتان فعال کنید تا از این پس نگران دسترسی افراد ثانویه به اطلاعات شخصیتان نباشید. ویدیو را با دوستان و اعضای خانوادتان نیز به اشتراک بگذارید تا قابلیت ۲FA را بشناسند و از آن استفاده کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato