آپدیت می ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ اینترنت برخی از سیستم‌ها را از کار می‌اندازد

آپدیت می ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ اینترنت برخی از سیستم‌ها را از کار می‌اندازد

کاربران پس از نصب آپدیت می ‌۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات متعدد هستند. حال مایکروسافت وجود باگ دیگری در این آپدیت را تأیید کرده که برخی از کاربران را با پیغام قطع اینترنت مواجه می‌کند.

مایکروسافت تأیید کرد که آپدیت می ‌۲۰۲۰ ممکن است اینترنت برخی از کامپیوترها را از کار بیندازد. این مشکل با انتشار آپدیت یاد شده برای تعداد بیشتری از کامپیوترها، ماه هاست گریبانگیر تعداد زیادی از کاربران شده است. بنابراین اگر این بروزرسانی را نصب کرده‌اید احتمال مواجه شدن با آن وجود دارد.

کاربران می‌گویند پس از دچار شدن به این مشکل برچسب زردرنگ No Internet Access روی آیکن وای فای یا اترنت در نوار ابزار ویندوز ظاهر می‌شود. از آنجا که این پیغام به دلیل باگ آپدیت ویندوز ظاهر می‌شود، کاربر همچنان می‌تواند از اینترنت استفاده کند.

اما بسیاری از برنامه‌ها که برای وصل شدن به اینترنت به وضعیت ویندوز وابسته هستند، پس از ظاهر شدن پیغام به اینترنت وصل نخواهند شد. از جمله اپ‌های تأثیرپذیر می‌توان به سرچ کورتانا، بازی‌ها، برنامه‌های استریم با کلاینت ویندوز ۱۰ مثل اسپاتیفای و غیره اشاره کرد.

یکی از مهندسان مایکروسافت ضمن تأیید این مشکل در فروم TechNet گفت که مایکروسافت در حال بررسی مشکل بوده بروزرسانی نرم افزاری آن را به زودی منتشر می‌کند. برخی از کاربران برای حل موقتی این مشکل راه حل زیر را پیشنهاد کرده‌اند:

  • عبارت Registry Editor را در سرچ ویندوز تایپ کنید
  • مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters\Internet را در رجیستری پیدا کنید
  • مقدار EnableActiveProbing را از ۱ به ۰ تغییر دهید
  • OK را زده و رجیستری را ببندید
  • سیستم را Restart کنید

این دومین مرتبه در سه ماه گذشته است که آپدیت‌های ویندوز ۱۰ اینترنت سیستم‌ها را از کار می‌اندازند. قبلاً وجود این مشکل در آپدیت KB4556799 تأیید شده بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato