توان پردازش گرافیکی AMD رایزن 7 4700G در حد کارت‌‌های گرافیک است

توان پردازش گرافیکی AMD رایزن 7 4700G در حد کارت‌‌های گرافیک است

توان پردازش گرافیکی AMD رایزن 7 4700G در حد کارت‌‌های گرافیک است

نتایج بنچمارک APU جدید AMD رایزن ۷ ۴۷۰۰G اخیرا منتشر شده که خبر از قدرت گرافیکی مناسب آن می‌دهد. عملکرد پردازنده گرافیگی Vega 8 این APU در هنگام اورکلاک تفاوت چندانی با کارت‌های گرافیک پایین‌رده ندارد.

APU موجود در نتایج بنچمارک یکی از کاربران Chiphell، اورکلاک شده و فرکانس بالاتری نسبت به نسخه استاندارد دارد، بنابراین AMD رایزن ۷ ۴۷۰۰G موجود در این بنچمارک‌ها عملکرد بالاتری از خود نشان می‌دهد، هرچند این تفاوت چندان محسوس نیست.

این APU به همراه مادربرد «AORUS B550I Pro AX» با ۸ گیگابایت رم DDR4 با فرکانس ۴۳۰۰ مگاهرتز مورد تست قرار گرفته است. همانطور که بالاتر گفتیم، این تراشه اورکلاک شده و فرکانس تمام هسته‌های آن به ۴.۳ گیگاهرتز می‌رسد که ۳۰۰ مگاهرتز از نسخه استاندارد بالاتر است.

برای کاهش دما از خنک‌کننده مایع ۲۴۰ میلی‌متری «AIO» درون کیس «ITX» استفاده شده تا این واحد پردازش سریع AMD با ۸ هسته در زمینه مدیریت دما با مشکل مواجه نشود. برای دستیابی به فرکانس ۴.۳ گیگاهرتز، فرد آزمایش‌کننده مجبور به افزایش ولتاژ تا ۱.۳۴ ولت شده. با افزایش فشار، دمای تمام هسته‌های این APU‌ به ۷۶ درجه رسیده است.

این پردازنده در بنچمارک «AIDA64» با فرکانس ۴.۳ گیگاهرتز و رم DDR4 به تاخیر ۶۲.۸ نانوثانیه دست پیدا کرده که عملکرد قابل قبولی محسوب می‌شود. در بنچمارک «Cinebench R15»، این APU امتیاز ۲۰۷۹ را کسب کرده، در حالی که امتیاز آن در تست چند هسته‌ای «Cinebench R20» به ۴۷۸۹ رسیده است.

این APU تست «(SuperPI (1M» را در مدت زمان ۹.۹۳۸ ثانیه به پایان رسانده و در بنچمارک CPU-z در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب موفق به کسب امتیازهای ۵۰۷.۸ و ۵۶۱۲.۲ شده که نزدیک به ۵ درصد عملکرد چند هسته‌ای بهتری نسبت به پردازنده اینتل Core i9-9900KF دارد.

AMD رایزن ۷ ۴۷۰۰G به واحد گرافیکی Vega 8 مجهز شده که در تست‌های گرافیکی فرکانس آن بجای ۲.۱ گیگاهرتز، روی ۲.۴ گیگاهرتز تنظیم شده است. اسکرین‌شاتی از بنچمارک‌های گرافیکی منتشر نشده و تنها کاربر به اعلام امتیاز ۵۱۰۰ در «۳DMark Firestrike»‌ و امتیاز ۲۷۰۰ در «۳DMark Firestrike Extreme» کفایت کرده است، البته این امتیازها در نمونه نهایی APU جدید ای ام دی بالاتر خواهد بود.

AMD رایزن 7 4700G

GPU ای ام دی Vega 8 در بنچمارک ۳DMark Firestrike عملکرد بهتری از کارت‌های گرافیک رادئون RX 550 و RX 460 از خود نشان داده و تقریبا عملکردی مشابه با GeForce GTX 950 داشته است. کارت گرافیک RX 550 در این بنچمارک به امتیاز ۳۸۰۰ تا ۳۹۰۰ دست پیدا می‌کند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل