هجوم توییتر به طرفداران افراطی ترامپ؛ ۷ هزار حساب وابسته به QAnon حذف شد

هجوم توییتر به طرفداران افراطی ترامپ؛ ۷ هزار حساب وابسته به QAnon حذف شد

توییتر از مقابله با جنبش تئوری توطئه راست تندرو «کیوانان» (QAnon) خبر داد. این شبکه اجتماعی ۷۰۰۰ حساب مربوط به این جنبش را مسدود کرده و برای بیش از ۱۵۰ هزار حساب دیگر محدودیت ایجاد کرده است.

به گزارش NBC News، توییتر علاوه بر برچسب‌گذاری محتوای خاص QAnon برای ممنوعیت طبق قوانین موجود، اعلام کرده که لینک‌های مرتبط با این جنبش که در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته شده‌‌اند را نیز مسدود خواهد کرد و حساب‌های آن‌ها را به دیگران پیشنهاد نمی‌کند. از این پس با جستجو در توییتر این حساب‌ها در بالای نتایج قرار نمی‌گیرند و همچنین در موضوعات ترند شده نقش چندانی نخواهند داشت.

به نظر می‌رسد شبکه‌های اجتماعی در حال پی بردن به خطرات کیوانان هستند. کیوانان یک جنبش راست افراطی در آمریکاست که ادعا می‌کند «دولت پنهان» در ایالات متحده آمریکا علیه دونالد ترامپ و هواداران او فعالیت می‌کند. این جنبش تئوری‌های خطرناکی را ترویج می‌کند که برخی از آن‌ها می‌توانند در انتخابات ۲۰۲۰ تاثیر داشته باشند. افرادی که از این تئوری دفاع می‌کنند، باور دارند که دونالد ترامپ در حال یک مبارزه مخفیانه با سیاستمداران دموکرات متهم به قاچاق کودکان است. فیسبوک در مقابله با این جنبش با مشکلاتی مواجه شده و در حالی که نزدیک به دو ماه پیش برخی گروه‌های وابسته به این جنبش را حذف کرد، آن‌ها همچنان در این پلتفرم فعالیت دارند.

توییتر

توییتر در سال گذشته میلادی یک حساب مرتبط با کیوانان را معلق کرد و حتی «Roku» نیز یک کانال این جنبش را حذف کرده است. «ردیت» پیش از هر رسانه دیگری نزدیک به دو سال پیش گروه مرتبط با این جنبش را از پلتفرم خود حذف کرد.

توییتر اعلام کرده که همچنان پشتیبانی از این جنبش ادامه دارد و در هفته‌های اخیر آزار و اذیت کاربران توییتر توسط این حساب‌ها افزایش داشته است. این شبکه اجتماعی اعلام کرده که ۷۰۰۰ حساب بر اساس قوانین کنونی توییتر مسدود شده‌اند و احتمالا در آینده قوانین جدیدی برای جلوگیری از اشتراک‌گذاری لینک‌های مرتبط با این جنبش وضع می‌شوند و همچنین حساب‌های بیشتری مسدود خواهند شد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato