احراز هویت بیومتریک به قابلیت تکمیل خودکار کروم اضافه شد

گوگل چندین ابزار امنیتی برای محافظت از اطلاعات مالی و پسوردهای ذخیره شده با ویژگی تکمیل خودکار کروم ارائه کرده و قابلیت «Nearby Share» را نیز برای مرورگر خود در ویندوز ۱۰ نیز عرضه خواهد کرد.

یکی از این قابلیت‌‌های جدید به کاربران اجازه می‌دهد که هویت خود را با استفاده از اطلاعات بیومتریک تایید کنند که برای مثال می‌توان به اثر انگشت اشاره کرد. با توجه به این موضوع، اگر بخواهید از کارت اعتباری خود به صورت آنلاین استفاده کنید، می‌توانید با اثر انگشت خود این کار را انجام دهید.

در حال حاضر قابلیت تکمیل خودکار نیازمند تایپ کد تایید کارت در هر بار استفاده از آن است، اما اگر ویژگی اختیاری احراز هویت بیومتریک را در بخش تنظیمات فعال کنید، تنها در اولین استفاده از کارت خود نیاز به وارد کردن کد تایید خواهید داشت.

این قابلیت جدید از گم شدن یا سرقت کارت شما جلوگیری خواهد کرد چرا که در فضای عمومی دیگر نیازی به دسترسی به کارت خود برای خرید نخواهید داشت. در حال حاضر این ویژگی برای سیستم عامل‌های ویندوز و مک عرضه شده و کاربران اندروید نیز در هفته‌های آینده به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

کروم

این غول دنیای اینترنت کادر مربوط به لمس برای تکمیل کروم را نیز بروزرسانی کرده و زمانی که نیاز به ورود به سیستم داشته باشید، نام کاربری و پسورد را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، نیازی به اسکرول در فرم برای دسترسی به بخش‌های مختلف نخواهید داشت و اگر چندین بخش وجود داشته باشد، به راحتی می‌توانید یکی از جفت‌های معتبر ورود به سیستم را انتخاب کنید. این ویژگی هفته‌های آینده در اختیار کاربران اندرویدی قرار می‌گیرد.

در کنار این موارد، گوگل قابلیت «Nearby Share» را نیز به مرورگر خود در سیستم عامل ویندوز ۱۰ اضافه خواهد کرد. در حال حاضر این ویژگی تنها در کانال‌های توسعه‌دهندگان کروم و قناری در دسترس است و برای استفاده از آن باید به «chrome://flags» بروید و عبارت «nearby-sharing#» را جستجو و آن را فعال کنید. پس از اینکار نیاز به ریستارت مرورگر است و سپس به بخش «chrome://nearby» بروید.

برای استفاده از این قابلیت باید از کامپیوتر با پشتیبانی از بلوتوث، یک گوشی پیکسل یا کروم بوک استفاده کنید. با روشن کردن بلوتوث، کامپیوتر و دستگاه دیگر باید آنلاک باشند و نزدیک هم قرار بگیرند. این ویژگی که مشابه ایردراپ اپل است و می‌توان توسط آن فایل‌های مختلف را با افراد به اشتراک گذاشت، در ماه جاری میلادی در اختیار کاربران اندرویدی قرار می‌گیرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟