تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی-آلمانی [تماشا کنید]

تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی-آلمانی [تماشا کنید]

نشریه اسپانیایی km77 اخیرا به سراغ نسل جدید تویوتا سوپرا رفته و عملکرد آن را در تست گوزن ارزیابی کرده است. شاید بدانید که تست گوزن حضور ناگهانی عامل مسدودکننده (مثل حیوانات یا هر گونه مانع دیگر) در سطح مسیر را شبیه‌سازی می‌کند. در این تست هر چه خودرویی بتواند با سرعت بیشتر و بدون برخورد با مخروطی‌ها مسیر مارپیچ طراحی شده را پشت سر بگذارد، به معنای آن است که هندلینگ و پایداری آن در سطح مطلوبی قرار دارد و در شرایط مشابه واقعی از مسیر منحرف نمی‌شود.

نسل کنونی سوپرا از پلتفرم مشترکی با ب‌ام‌و Z4 بهره می‌برد، به همین خاطر از ابتدای معرفی انتظارها از هندلینگ آن بالا بوده است. این سامورایی جذاب در تست گوزن km77 توانسته با دستیابی به حداکثر سرعت ۴۸ مایل (۷۷ کیلومتر) در ساعت آزمون نشریه اسپانیایی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

تویوتا سوپرا

البته به گفته دست‌اندرکاران km77، سوپرا به سختی تست گوزن را پاس کرده، چرا که نسبت متغیر فرمان خودرو راننده را در رابطه با میزان فرمان‌دهی دچار سردرگمی می‌کند. این نشریه تاکید کرده برای تسلط بر رفتار تویوتا سوپرا هنگام تغییر مسیرهای ناگهانی، راننده باید با تکنولوژی فرمان این خودرو و نحوه عملکرد آن آشنایی داشته باشد.

تویوتا سوپرا با انحراف از مسیر و برخورد با مخروطی‌ها در سرعت‌های بالاتر از ۷۷ کیلومتر در ساعت، نتوانسته رکورد بهتری را از خود بر جای بگذارد. عدم چسبندگی مناسب و سر خوردن تایرها دلیل اصلی این امر عنوان شده است.

برای مقایسه بد نیست بدانید کراس‌اوور رنو کجار رکورد ۸۱ کیلومتر در ساعت را در تست گوزن km77 ثبت کرده است. کراس‌اوورهای لوکس و نامداری مثل ب‌ام‌و X4 و آئودی Q8 هم به ترتیب با ثبت رکوردهای ۷۷ و ۷۹ کیلومتر در ساعت این تست را ترک کرده‌اند؛ همچنین از میان سدان‌ها پژو ۵۰۸ توانسته تا سرعت ۸۰ کیلومتر پایداری خود را حفظ کند.

کوپه دو رگه ژاپنی-آلمانی در تست اسلالوم بهتر ظاهر شده و به خاطر چالاکی در حرکت مارپیچ بین مخروطی‌ها مورد ستایش قرار گرفته است. البته فرمان خودرو بی‌حس توصیف شده که این ویژگی برازنده یک کوپه اسپرت نیست.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato