نگاهی به چالش ثبت سند خودرو در دفترخانه‌ها؛ اجباری یا اختیاری؟

بهمن ماه سال 95 بود که رسانه ها مطلبی را با این تیتر منتشر کردند؛ «بالاخره برنده کشمکشی 10 ساله بر سر سند و نقل و انتقال خودرو مشخص شد.» بر این اساس طبق جلسه کمیسیون اصل نود مجلس، نظر نهایی مبنی بر آن است که مالکان جدید برای ثبت رسمی مالکیت خودرو باید به دفترخانه های رسمی مراجعه و سند قطعی خودرو را به نام خودشان بزنند. بنابراین نظر نهایی تایید ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی است که پیش از این نیز به همین شیوه در معاملات خودرو اجرا می شد.

این تصمیم پس از جلسه این کمیسیون با نیروی انتظامی، سردفتران و نمایندگان مجلس گرفته شد و نمایندگان پس از شنیدن استدلال این دو دسته، قانون مذکور به رای گذاشته و تصویب شد.

ثبت سند خودرو

malltina

این در حالی است که نیروی انتظامی پیش از این گفته بود که دغدغه ای که مردم دارند، افزایش هزینه این نقل و انتقالات است، اما به هرحال ثبت آن چه در نیروی انتظامی و چه در دفتر خانه های شامل مالیاتی یکسان می شود و چنانچه هزینه ثبت سند در دفترخانه های بالاست، باید از طریق اصلاح قانون پیگیری شده تا از این راه مورد تجدید نظر واقع شود.

از طرف دیگر، هر چند وقت یکبار، بسیاری از رسانه ها نسبت به انتشار اخباری در راستای حذف دفترخانه ها از سیستم نقل و انتقال خودرو تلاش کرده بودند و حتی بسیاری از خریداران و فروشندگان خودرو نیز بر اساس همین تبلیغات از ثبت سند در دفترخانه های رسمی خودداری می ورزیدند که متاسفانه در نهایت با ابلاغ این قانون، دچار ضرر و زیان و اتلاف وقت خواهند شد.

چهار سال بعد؛ رئیس پلیس راهور ناجا: از دید ما مراجعه به دفترخانه برای نقل و انتقال خودرو اختیاری است

امروز و چهار سال پس از روشن شدن نتیجه جلسه فوقف سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا، درباره طرح بازگشایی دفاتر اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک اظهار داشت: «در گذشته این اتفاق رخ داد اما بین دفاتر اسناد رسمی در این خصوص تفاهم‌ وجود ندارد؛ در تهران چند صد دفتر اسناد رسمی وجود دارد؛ اما شش مرکز تعویض پلاک در حال فعالیت است. کسانی که این طرح را ارائه دادند باید با بررسی بیشتری این موضوع را مطرح کنند، اطراف مراکز تعویض پلاک بیش از هشت دفتر اسناد رسمی وجود دارد و ضرورتی ندارد در این مراکز حضور داشته باشند.»

سردار هادیانفر خاطرنشان کرد: «کسانی که در این خصوص صحبت می‌کنند، باید قوانین را بیشتر بخوانند و از کارشناسان در این‌ خصوص استفاده کنند؛ با این شرایط نباید به مردم استرس و تنش ایجاد کرد.»

ثبت سند خودرو

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اظهارات برخی افراد در خصوص لزوم مراجعه به دفاتر ثبت اسناد برای نقل و انتقال گفت: «برخی طی مصاحبه هایی در چنین شرایطی ذهن مردم را مخدوش می‌کنند و می‌گویند برای انجام فرآیند نقل و انتقال خودرو حتما باید به دفاتر ثبت اسناد مراجعه شود و مراجعه به پلیس وجهه قانونی ندارد؛ خطاب به این افراد می‌گویم که قانون را بخوانند. در قانون تصریح شده که هر کسی می‌خواهد نقل و انتقال خودرو انجام دهد به پلیس مراجعه کند و خود مالک، مدارک و وسیله نقلیه باید به احراز پلیس برسد.

براساس ماده 1287 قانون مدنی را بخوانند، گفت: قانون نیاز به تفسیر دارد و نه استنتاج؛ این قانون صریح، روشن و واضح است ما اصراری به اینکه مردم به دفترخانه بروند و یا نروند نداریم؛ مراجعه به دفترخانه برای نقل و انتقال خودرو اختیاری است.»

موازی کاری قانونی ادامه دارد

بنابراین به نظر می رسد که اختلاف نظر مابین پلیس و دستگاه قضایی در رابطه با اجباری یا اختیاری بودن مراجعه به دفترخانه ها همچنان جدی است.

اما واقعیت آن است که موازی کاری محسوسی بین روند اداری تعویض پلاک و صدور برگه سبز توسط نیروی انتظامی و ثبت قانونی سند خودرو در دفترخانه های رسمی وجود دارد، اما از آنجا که نظام دفترخانه ها مبتنی بر اقتصاد بخش خصوصی است و از قدمتی طولانی در ایران برخودار است، حذف آن از سیستم قضایی و حقوقی کشور مشکلات متعددی را پدید می آورد و منطقی به نظر نمی رسد.

با این حال دریافت هزینه موازی برای صدور برگه سبز نیروی انتظامی و ثبت سند جدید خودرو در دفترخانه ها نیز در عمل به ضرر مشتریان و مردم تمام می شود اما در شرایط فعلی الزام مراجعه به دفترخانه به قانون مبدل شده و در ادامه روند چند سال اخیر، مراجعین چاره ای ندارند جز آنکه برای انجام قانونی مراحل واگذاری خودرو به هر دو مرکز تعویض پلاک و دفترخانه های ثبت اسناد مراجعه نمایند.

ثبت سند خودرو

نکته حائز اهمیت این است که براساس قوانین حقوقی و جزایی فعلی کشور، برگه سبز صادره توسط نیروی انتظامی سندیت لازم برای جلب نظر قاضی در برخی دعاوی حقوقی و قانونی (نظیر سرقت خودرو یا بروز حادثه منجر به جرح و فوت) را ندارد و در صورت عدم مراجعه به دفترخانه های ثبت اسناد و بروز مشکلات فوق، ممکن است عواقب دردسر سازی گریبان فروشنده خودرو (مالک قبلی خودرو طبق سند دفترخانه) را بگیرد.

بنابراین مراجعه به دفترخانه ها و انتقال سند رسمی نه تنها راهکاری پیشگیرانه بلکه الزامی قانونی برای مواجه نشدن با مشکلات حقوقی فوق است.

در این رابطه می توانید مطلب ده توصیه حقوقی برای کاهش ریسک معاملات خودرو را مطالعه فرمایید.

malltina

مطالب مرتبط

خدمات جدید اتوخسروانی برای کارشناسی خودرو؛ اتوشناس و اتویار معرفی شدند

اتوخسروانی یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مجموعه های نمایشگاهی خودرو است که حالا قصد دارد تا خدمات جدیدی را نیز در زمینه کارشناسی خودرو، سرویس و نگهداری و خدمات پس از فروش ارائه دهد، در این راستا دو برند جدید توسط اتوخسروانی به نام های اتوشناس و اتویار معرفی شده است.مجموعه اتوشناس با سه... ادامه مطلب

چگونه تعلیق بادی جای فنرهای فولادی رایج را می‌گیرد

تا پیش از این تاریخ، تعلیق بادی تنها در خودروهای لوکس و گران قیمت بازار مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه خودروسازان در حال استفاده گسترده از این نوع تعلیق در محصولات معمولی‌تر و رایج‌تر خود هستند. با ما همراه باشید تا به چرایی این اتفاق بپردازیم:به طور معمول تعلیق‌های بادی را به سواری نرم... ادامه مطلب

تمام خودروهای سنگ یانگ تیوولی از گمرک ترخیص شدند

چندی پیش چهارمین مرحله از فرصتی که دولت در اختیار صاحبان خودرو برای ترخیص کالا قرار داده به پایان رسید و گمرک نیز گزارشی در رابطه با وضعیت خودروهای ترخیص شده اعلام کرد که طی آن مشخص شد 670 دستگاه خودروی رامک خودرو نیز به دلیل داشتن شاکی در گمرک متوقف شد با هماهنگی‌های قضایی... ادامه مطلب

اظهار و ترخیص خودروهای دپو شده ممنوع شد

در این نوشتار با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر جدید ترین اخبار پیرامون خودروهای وارداتی و سرنوشت آن ها. با ما همراه باشید تا مروری داشته باشیم بر جزییات سفارش خودروهای وارداتی و ثبت سفارش آن ها:اظهار و ترخیص خودروهای دپو شده ممنوع شد/ کار به متروکه کشید [به روز رسانی] -... ادامه مطلب

نوبت‌دهی اینترنتی تعویض پلاک خودرو از امروز اجرایی شد

شلوغی و ازدحام مراکز تعویض پلاک به خصوص در دوران شیوع کرونا از جمله چالش هایی بوده است که حالا قرار است از طریق فعال سازی یک سیستم نوبت دهی آنلاین برای مراکز تعویض پلاک، اندکی تسهیل شود. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر جزئیات اجرای طرح نوبت‌دهی اینترنتی برای... ادامه مطلب

موتورسیکلت مگلی 200؛ یک سر و هزار سودا

مگلی یک شرکت موتورسیکلت سازی بریتانیایی است که در سال ۲۰۰۴ توسط اقای بری هال بنیان نهاده شد و نخستین بار در نمایشگاه میلان ۲۰۰۷ محصولات خود را به معرض دید مشتریان قرارداد.شرکت مگلی طراحی محصولات خود را در بریتانیا انجام می دهد اما عملیات تولید آنها به شرکت های چینی نظیر لیفان سپرده شده است. مگلی 200 یکی از... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟