همبرگرهای ابدی مک دونالد؛ از شایعه تا واقعیت

مک دونالد یکی از محبوب ترین فست فودهای زنجیره ای دنیاست که به خاطر نوع خاص برگرها و سرعت عمل بالایش در آماده سازی سفارشات به شهرت رسیده است. اما احتمالا این شایعه را شنیده اید که همبرگرهای مک دونالد [به خاطر استفاده از حجم بالای مواد نگهدارنده] فاسد نمی شوند و حتی فردی مدعی شده یکی از برگرهای این شرکت را برای مدت یک دهه کنار گذاشته و ساندویچ بعد از این همه سال همچنان شکل و فرم خود را حفظ کرده است.

حال به نظر می رسد که این گفته ها چندان به مذاق مدیران این فست فود مشهور خوش نیامده و آنها را بر آن داشته که تا هرچه سریع تر جلوی این شایعه را که مرتبا در حال پخش شدن است بگیرد.

بلیط هواپیما

در همین رابطه مک دونالد این هفته بیانیه ای را با این عنوان منتشر کرد:

پاسخ به باور غلط در مورد تجزیه ناپذیر بودن ساندویچ های مک دونالد!

این نامه کوتاه در جواب به ویدیویی است که چندی پیش یکی از کاربران تیک تاک منتشر کرد و در آن مدعی شد یک کمبو همبرگر و سیب زمینی سرخ شده مک دونالد را از سال ۱۹۹۶ میلادی تاکنون نگه داشته است و این غذاها تاکنون سالم باقی مانده اند.

در ادامه بیانیه مک دونالد چنین آمده است:

برگرهای ما درست مانند دیگر غذاها در محیط های طبیعی تجزیه می شوند.

در ادامه این نامه از شرایط خاصی سخن به میان آمده که برای خراب شدن و فساد غذاها نیاز است و از آن جمله به وجود رطوبت کافی اشاره شده است.

در پایان بیانیه خبری مک دونالد چنین می خوانیم:

از نزدیک نگاه کنید. برگرهایی که در تصویر می بنید احتمالا خشک شده اند و آب آنها گرفته شده و به هیچ وجه شبیه روز اول خریده شدنشان نیستند. ما ابدا از مواد نگهدارنده یا ناخالصی در گوشت برگرهایمان استفاده نمی کنیم.

حالا گرچه افسانه برگرهای ابدی مک دونالد کمی مخدوش شده اما هنوز هم نگرانی کارشناسان تغذیه در مورد ارزش غذایی فست فود و پیامدهای استفاده از این غذاها به قوت خود باقی است.

مطالب مرتبط

ابداع آزمایش ادرار جدید که رژیم غذایی مناسب هر فرد را مشخص می کند

محققان کالج سلطنتی لندن با همکاری متخصصانی از دیگر موسسات علمی دنیا نوعی آزمایش ادرار طراحی کرده اند که علاوه بر ارائه بسیاری اطلاعات کلیدی، دیتای مناسب برای تدوین یک رژیم غذایی دقیق را برای بیمار در اختیار پزشکان قرار می دهد. به بیان ساده، این آزمایش ادرار میتواند به تهیه رژیم غذایی ایده آل... ادامه مطلب

مصرف زیاد قند اثر دوپامین در مغز را از بین می برد

اگر تحقیقات فعلی در رابطه با مضرات مصرف غذاهای قندی شما را قانع نکرده تحقیق جدیدی توسط پژوهشگران دانشگاه میشیگان انجام شده که می تواند شما را به بازنگری در مورد عادت های غذایی تان ترغیب کند.براساس این پژوهش مصرف بیش از اندازه قند با افزایش اشتها ارتباط دارد و دلیلش هم به بالا رفتن... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟