اولین تصاویر از طراحی عجیب و غریب نسل جدید هیوندای توسان

نسل جدید هیوندای توسان قرار است در 14 سپتامبر (24 شهریور) رونمایی شود. برای استقبال از این نسل، خودروساز کره‌ای با انتشار تصاویری در شبکه‌های اجتماعی به برخی از ویژگی‌های آن پرداخته است.

عکس‌های جاسوسی که قبلا از پروتوتایپ این خودرو حین تست‌های جاده‌ای شکار شده، حکایت از آن داشتند نسل آتی توسان پوست‌اندازی کاملی را تجربه کرده و از طراحی متفاوتی با نسل کنونی برخوردار خواهد بود. تصاویر اخیری که توسط هیوندای منتشر شده تایید‌کننده این امر هستند و نشان می‌دهند توسان 2021 از زبان طراحی جدید کمپانی پیروی می‌کند.

طبق روال مرسوم این روزهای جهان خودرو، هیوندای توسان 2021 هم دارای جلوپنجره‌ای بسیار بزرگ خواهد بود. این جلوپنجره از المان‌های ذوزنقه‌ای شکل تشکیل یافته و کل عرض خودرو را احاطه کرده است. جالب اینکه چراغ‌های روشنایی در روز با جلوپنجره یکپارچه هستند و المان‌های منتهی به طرفین روشن می‌شوند.

نسل جدید هیوندای توسان

چراغ‌های اصلی هیوندای توسان 2021 در ارتفاعی پایین‌تر از جلوپنجره و در گوشه‌های سپر قرار دارند، جایی که به دیدن ورودی‌های هوا عادت کرده بودیم.

در تصاویر منتشر شده از نمای جانبی توسان 2021، نوار کرومی که از آینه‌ جلو شروع شده و به موازات سقف تا ستون عقب امتداد کرده، بسیار جلب توجه می‌کند. رینگ‌های 19 اینچی موجود هم با طراحی پیچیده و غیرمتقارن خود، توسان را مدلی فراتر از کلاس خود جلوه می‌دهند.

نسل جدید هیوندای توسان

نسل جدید توسان در نمای عقب هم کاملا متحول خواهد شد. بی‌تردید شاخص‌ترین ویژگی این بخش چراغ‌های LED با گرافیک مینیمال هستند که عرض این نما را فرا گرفته‌اند. با دقت بیشتر در این نما می‌توان به طراحی مخفی برف‌پاک‌کن شیشه عقب و کرومی بودن قسمت تحتانی سپر پی برد.

هیوندای توسان 2021 از کابین بسیار مدرنی برخوردار خواهد بود. رندرینگ‌های کامپیوتری منتشر شده از کابین حاکی از آن هستند این خودرو داشبوردی با طراحی ساده اما جذاب خواهد داشت. قسمت میانی این داشبورد که حالتی مانند یک آبشار دارد، میزبان نمایشگر 10.25 اینچی لمسی برای سیستم اینفوتینمنت خواهد بود. مطابق انتظار نشان‌دهنده‌های پشت فرمان هم جای خود را به نمایشگر عریض دیجیتال می‌دهند.

آنطور که هیوندای اعلام کرده، توسان 2021 در دو نسخه متفاوت از نظر فاصله محوری به فروش خواهد رسید. به گفته خودروساز کره‌ای نسخه‌ای که فاصله محوری بیشتری دارد، برای بازارهایی مثل چین، کره جنوبی و ایالات متحده کنار گذاشته شده است؛ نسخه استاندارد هم در اروپا و خاورمیانه عرضه خواهد شد.

تیزر اخیر هیوندای فاقد هر گونه اطلاعات در رابطه با لیست پیشرانه‌ها بوده و فعلا مشخص نیست که دامنه تغییرات در این بخش تا چه حد خواهد بود. برای اطلاع از جزئیاتی از این دست، باید تا زمان رونمایی رسمی در 24 شهریور منتظر بمانیم.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟