راهکار عجیب شیائومی برای حذف ماژول دوربین از پنل‌های جلو و پشت گوشی

راهکار عجیب شیائومی برای حذف ماژول دوربین از پنل‌های جلو و پشت گوشی

صنعت موبایل هر روز با نوآوری و خلاقیت‌های جدیدی روبه‌رو می‌شود. گوشی هوشمند تاشدنی، گوشی‌هایی با دوربین سلفی زیرنمایشگر و موبایل شفاف، نتوانست عطش تولیدکنندگان موبایل را برطرف کند و اکنون شیائومی خلاقیت جدیدی را در پتنت اخیر خود به نمایش گذاشته است: دستگاهی با دوربین پاپ آپ دوگانه.

تصاویر پتنت شیائومی، دستگاهی را به دو دوربین پاپ آپ از زوایای مختلف نشان می‌دهد. ظاهرا یکی از دوربین‌های پاپ آپ به‌جای دوربین سلفی و دوربین دوم به‌جای دوربین اصلی پنل پشتی طراحی شده است. اینکه شیائومی چگونه توانسته در چنین فضای محدودی دو دوربین را جای دهد، بسیار سوال برانگیز است. اگر پتنت حاضر به مرحله‌ تولید برسد، فلش دوربین در قسمت پنل پشتی و پایین ماژول پاپ آپ قرار خواهد گرفت.

طراحی موبایلی با نمایشگر تمام‌صفحه یکی از موضوعاتی است که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند به آن توجه نشان می‌دهند و تلاش‌های مختلفی نیز در همین راستا انجام شده است.

شیائومی نیز سخت درتلاش است تا بتواند گوشی تمام صفحه و البته متفاوت به بازار عرضه کند. طراحان موبایل به دنبال راهکارهای مختلفی برای خلاص شدن از بریدگی بالای نمایشگر (ناچ) بوده‌اند. ایده‌ گوشی‌های هوشمند با دوربین قطره‌ای شکل و همچنین دوربین حفره‌ای‌ روی نمایشگر و حتی دوربین زیر نمایشگر مطرح شد.

شیائومی نیز ایده‌های خلاقانه دیگری را همچون ایده‌ی پنل چرخان به عنوان راهکاری برای خلاصی از دست بریدگی نمایشگر را مطرح کرد. ظاهرا اکنون نوبت به دوربین پاپ آپ رسیده است. ولی این ‌بار صحبت از یک دوربین پاپ آپ نیست، بلکه پتنت شیائومی دستگاهی با دوربین  پاپ آپ دوگانه را نشان می‌دهد.

طراحی ظاهری بقیه قسمت‌های گوشی هوشمندی که در تصاویر نمایش داده شده، دقیقا شبیه سایر موبایل‌های معمولی شیائومی است که دارای نمایشگر تحت با حاشیه‌های باریک، پورت USB Type-C در قسمت پایین دستگاه است.

آیا شیائومی این پتنت را به مرحله‌ اجرا درخواهد آورد؟ بین دوربین سلفی زیر نمایشگر و طراحی دوربین پاپ آپ دوگانه، کدام یک می‌تواند نظر کاربران را بیشتر جلب کند؟

بی‌شک عدم استفاده از قطعات متحرک و دارای موتور، به استحکام دستگاه کمک می‌کند و این احتمال وجود دارد که شیائومی برای طراحی گوشی هوشمندی تمام صفحه ترجیح بدهد، گزینه‌ دوربین سلفی زیر نمایشگر را بیش از این پتنت جدید مورد توجه قرار دهد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato