گوگل از پلتفرم Orion Wifi با هدف تقویت پوشش شبکه موبایل رونمایی کرد

گوگل پلتفرم «Orion Wifi» را معرفی کرده که توسط آن مکان‌هایی مانند سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی می‌توانند ظرفیت وای فای خود را به اپراتورهای موبایل بفروشند تا کاربران در این مناطق به اینترنت وای فای دسترسی پیدا کنند.

افرادی که از وای فای عمومی استفاده می‌کنند شاید در نگاه اول چنین پلتفرمی را بیهوده بدانند، اما برای توسعه آن دو دلیل وجود دارد. اولین دلیل این است که کسب و کارها می‌توانند با استفاده از Orion Wifi توسط ظرفیت وای فای خود کسب درآمد کنند که در زمانی که شیوع کرونا به آن‌ها ضربه سنگینی وارد کرده، مفید خواهد بود. علاوه بر این، اتصال به Orion Wifi نسبت به وای فای عمومی ساده‌تر است.

طبق گفته گوگل، این پلتفرم تنها زمانی کاربر را به شبکه وصل می‌کند که ارتباط قدرت مناسبی داشته باشد. به عبارت دیگر، اکثر گوشی‌های هوشمند به صورت خودکار به شبکه‌های عمومی بدون توجه به کیفیت آن‌ها متصل می‌شوند، اما این موضوع درباره Orion Wifi گوگل متفاوت است.

در کنار کیفیت اتصال بالاتر، گوگل به این موضوع اشاره کرده که با اتصال به Orion Wifi، امکان مشاهده ترافیک اینترنت کاربر وجود ندارد که یک قابلیت بسیار مناسب برای حفظ حریم شخصی و امنیت کاربران محسوب می‌شود.

پلتفرم Orion Wifi

پلتفرم Orion Wifi از امروز در اختیار اماکن عمومی در ایالات متحده آمریکا قرار می‌گیرد و برای استفاده از آن نیازی به هیچ‌گونه هزینه یا تعهدی نیست. کسب و کارهای که خواستار استفاده از این پلتفرم هستند، باید به سایت آن مراجعه کنند.

کاربران در آینده می‌توانند توسط اپراتور موبایل خود به Orion Wifi دسترسی پیدا کنند. «Google Fi» و «Republic Wireless» اولین اپراتورهایی هستند که این فناوری جدید را تامین می‌کنند، اما در آینده شرکت‌های بیشتری به آن‌ها اضافه خواهند شد.

گوگل در حال همکاری با سازندگان وای فای است تا از سازگاری سخت افزار آن‌ها با فناوری جدید خود اطمینان حاصل کند. این احتمال وجود دارد که پلتفرم Orion Wifi گوگل در آینده تبدیل به یک تجارت مهم شود.

سرور ابری

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟