امکان تشخیص تابلوی محدودیت سرعت با جدیدترین آپدیت تسلا

امکان تشخیص تابلوی محدودیت سرعت با جدیدترین آپدیت تسلا

تسلا اخیرا با ارائه یک آپدیت نرم‌افزاری، محصولات خود را به چند قابلیت جدید و جالب مجهز کرده است. دستیار سرعت (Speed Assist) یکی از این قابلیت‌ها است که به مدل‌های تولیدی شرکت تسلا اجازه می‌دهد توانایی تشخیص تابلوهای محدودیت سرعت را داشته باشند.

آپدیت جدید تسلا با کد ۲۰۲۰.۳۶ شناخته می‌شود. در اطلاعیه مربوطه، خودروساز کالیفرنیایی اعلام کرده قابلیت دستیار سرعت «از دوربین‌های خودرو برای تشخیص علائم محدودیت سرعت استفاده می‌کند تا دقت داده‌های محدودیت سرعت در جاده‌های محلی بهبود یابد.»

پیش از این گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر استفاده تسلا از داده‌های GPS برای تعیین محدودیت سرعت مطرح شده بود. حال اضافه شده قابلیت دستیار سرعت به نوعی بر این گمانه‌زنی‌ها صحه می‌گذارد.

آپدیت تسلا

در صورت تشخیص هر گونه تابلو، اطلاعات استخراج شده روی نمایشگر مرکزی به نمایش گذاشته می‌شود؛ همچنین اخطار محدودیت سرعت نیز متناسب با آن تنظیم می‌گردد.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، آپدیت ۲۰۲۰.۳۶ به غیر از دستیار سرعت شامل موارد دیگری نیز می‌شود. پخش صدا هنگام سبز شدن چراغ‌های راهنمایی و رانندگی قابلیت دیگری است که با این آپدیت به محصولات تسلا اضافه شده است.

آپدیت تسلا

علاوه‌بر این‌ها اگر راننده تسلا پشت خودرویی دیگر توقف کرده باشد، هنگام حرکت خودروی جلویی، این امر با پخش صدا به وی اطلاع داده می‌شود. البته این اعلان صوتی زمانی پخش خواهد شد که کروز کنترل همگام با ترافیک و فرمان اتوماتیک (Autosteer) فعال نباشند.

قابلیت دیگر هنگام فعال بودن فرمان اتوماتیک به کمک راننده می‌آید. چنانچه تشخیص داده شود که راننده در حال عبور از تابلوی ایست یا چراغ راهنمایی است، این قابلیت با پخش اخطار مساله را به راننده اطلاع می‌دهد. شاید در آینده تسلا امکان توقف کامل خودرو را نیز به این قابلیت اضافه کند.

نکته پایانی اینکه آپدیت اخیر تغییراتی جزئی را در کروز کنترل نیز ایجاد نموده و امکان تعیین سرعت خودرو با یک لمس ساده را فراهم می‌کند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato