تیک تاک برای اجتناب از تحریم به یک شرکت مستقل آمریکایی تبدیل می‌شود

تیک تاک برای اجتناب از تحریم به یک شرکت مستقل آمریکایی تبدیل می‌شود

تیک تاک برای اجتناب از تحریم به یک شرکت مستقل آمریکایی تبدیل می‌شود

اوراکل و تیک تاک برای جلوگیری از ممنوعیت استفاده از این پلتفرم اشتراک ویدیو در آمریکا به توافق رسیده‌اند و حالا طبق گزارشی، این اپ تبدیل به یک شرکت مستقل آمریکایی می‌شود که اوراکل سهم اندکی از آن را تصاحب می‌کند.

در حال حاضر مقر تیک تاک در کالیفرنیای آمریکا قرار دارد و مستقل از بایت دنس در چین فعالیت می‌کند. تغییر اصلی که قرارداد جدید ایجاد کرده، سهم اندک اوراکل در آن است که البته هنوز اندازه آن مشخص نشده. در حالی که سهام اوراکل تیک تاک را از نظر قانونی به یک شرکت مستقل‌تر تبدیل می‌کند، هنوز این احتمال وجود دارد که کمپانی جدید از الگوریتم‌ها و اپلیکیشن‌های توسعه یافته و مستقر در چین استفاده کند.

این پلتفرم اشتراک ویدیو متعهد شده که کارکنان بیشتری را در آمریکا استخدام کند و وزیر خزانه داری این کشور، «استیون منوچین» اعلام کرده که این قرارداد بخشی از تلاش گسترده‌تر برای تبدیل کردن تیک تاک به یک شرکت مستقر در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود. اوراکل طی این قرارداد نگهداری و پردازش اطلاعات کاربران آمریکایی در خاک این کشور را تضمین خواهد کرد.

تیک تاک

در حال حاضر مشخص نشده که توافق جدید چگونه در فعالیت‌های تیک تاک تاثیر می‌گذارد یا اینکه به طور موثر به نگرانی‌های امنیتی پایان می‌دهد یا خیر. مدیر سابق بخش امنیت فیسبوک، «الکس استاموس» اعلام کرده:

«در قراردادی که اوراکل بدون سورس کد میزبان اطلاعات می‌شود و همچنین شاهد تغییرات عملیاتی چندانی نیستیم، نگرانی‌های قانونی درباره تیک تاک برطرف نخواهند شد.»

قرارداد اوراکل و تیک تاک تلاشی برای جلوگیری از ممنوعیت استفاده از این اپ در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود که البته هنوز دونالد ترامپ به صورت رسمی آن را تایید نکرده است.

از زمان اعلام ممنوعیت تیک تاک و همچنین آینده نامعلوم آن، کاربران به سراغ اپ‌های رقیب رفتند که یکی از آن‌ها، «Triller» نام دارد که با محبوبیت زیادی در هفته‌های اخیر مواجه شده. این اپ موزیک ویدیو اخیرا توانسته بزرگترین ستاره تیک تاک، «Charli D’Amelio» با ۸۷ میلیون فالوور را جذب کند.

این قرارداد به معنای عدم فعالیت این شخصیت در تیک تاک نخواهد بود، با این حال یک قدم بزرگ برای Triller محسوب می‌شود. این پلتفرم در هفته‌های اخیر شروع به عقد قرارداد با چندین اینفلوئنسر برای افزایش محبوبیت خود کرده و احتمالا به برنامه‌های خود در آینده نیز ادامه خواهد داد. با این وجود، با توجه به قرارداد اوراکل و تیک تاک، احتمالا شاهد افزایش مجدد این پلتفرم اشتراک ویدیو در آمریکا باشیم.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل