بیل گیتس کدام واکسن کرونا را تایید می کند؟

بیل گیتس باور دارد که هیچیک از واکسن های کرونای در دست ساخت تا اوایل آبان ماه (اواخر اکتبر) به تایید مقامات بهداشت آمریکا نمی رسند و این خبر دونالد ترامپ را که قبلا گفته بود تا اواسط آبان یک واکسن کرونای عملیاتی وارد بازار این کشور می شود حسابی به دردسر خواهد انداخت.

با این حال این کارآفرین خیر معتقد است که از ابتدای سال آینده میلادی کشفی بزرگ در این زمینه رخ می دهد و او حتی به نام یکی از شرکت هایی که جلوتر از بقیه قدم بر میدارد اشاره نمود.

او در مصاحبه اخیر خود با شبکه CBC آمریکا گفت:

ما حالا چند واکسن داریم که در فاز سوم تست قرار دارند و تنها واکسنی که می شود در صورت بروز وضعیت اضطراری تا اکتبر به آن اعتماد کرد محصول Pfizer است.

بنیاد گیتس که توسط شخص او و همسرش تاسیس شده در ماه مارس از همکاری خود با چند شرکت علمی از جمله Pfizer برای ساخت واکسن کرونا خبر داد. این بنیاد همچنین بخشی از سهام Pfizer را در اختیار دارد و ظاهرا دیگر نامداران عرصه بهداشت از جمله جانسون اند جانسون و Merk نیز کمک های مالی هنگفتی برای توسعه واکسن بیماری های مختلف از جمله کرونا به Pfizer اهدا کرده اند.

مدیرعامل Pfizer از اتفاقی مهم خبر داد

روز دوشنبه این هفته آلبرت بورلا مدیرعامل Pfizer در مصاحبه با CNBC اظهار داشت که واکسن کرونای این شرکت یکی از سه واکسن کشورهای غربی است که آخرین مراحل تست را می گذراند و در صورتی که ثابت شود ایمن و موثر است تا قبل از سال جدید در اختیار آمریکایی ها قرار می گیرد. دو شرکت غربی دیگر که مراحل آخر تست واکسن کرونای خود را می گذرانند مدرنا و شرکت بریتانیایی AsraZeneca هستند.

گیتس در ادامه صحبت هایش گفت:

ما در مرحله نخست و دوم تست این واکسن سطح خوبی از آنتی بادی را در خون افراد داوطلب مشاهده کردیم و الان کاملا به آن امیدوار هستیم.

به غیر از آمریکا و اروپا، روسیه و چین نیز با تزریق اضطراری واکسن های کرونای خود موافقت کرده اند هرچند که تردیدهای زیادی از سوی جوامع غربی در رابطه با کاربردی بودن این واکسن ها مطرح شده است.

در هر حال اگر واکسن Pfizer موافقت سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کند به زودی در اختیار صدها هزار شهروند آمریکا قرار می گیرد. بورلا خاطرنشان کرد که مرحله نهایی تست این واکسن اواخر اکتبر (اوایل آبان) انجام می شود و این شرکت تاکنون ۱.۵ میلیارد دلار را روی توسعه واکسن کرونای خود سرمایه گذاری کرده است.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟