ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

استودیوی جدید هیوندای ماشین‌هایی شبیه به ترانسفورمرز طراحی می‌کند

هیوندای، خودروساز کره‌ای قصد دارد فعالیت خود در زمینه طراحی ماشین‌هایی شبیه ربات‌های «ترانسفورمرز» موسوم به UMV را توسعه دهد و در این راستا استودیو و واحد تحقیق و توسعه جدیدی به نام «New Horizons ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۸:۳۰

هیوندای، خودروساز کره‌ای قصد دارد فعالیت خود در زمینه طراحی ماشین‌هایی شبیه ربات‌های «ترانسفورمرز» موسوم به UMV را توسعه دهد و در این راستا استودیو و واحد تحقیق و توسعه جدیدی به نام «New Horizons Studio» را برای ربات‌هایی که راه می‌روند و وسایل نقلیه‌ای که ظاهری عجیب و متفاوت دارند، راه اندازی کرده است.

هیوندای در آستانه نمایشگاه CES 2019، تیزری خبرساز از کانسپت جدیدی تحت عنوان «Elevate» منتشر کرد که خودرویی راه نشان می‌داد که قابلیت عبور از انواع پستی و بلندی‌ها را دارد. ایده اصلی طراحی خودروی راه رونده، توسعه رباتی برای حضور در عملیات امداد و نجات بود.

کانسپت Elevate به خوبی مفهوم وسایل نقلیه راه رونده را به تصویر می‌کشد. کره‌ای‌ها حالا استودیویی با نام «New Horizons Studio» برای طراحی خودروهایی که قدم می‌زنند راه اندازی کرده‌اند. همان ‌طور که از نام استودیو مشخص است، قرار است شاهد طراحی کانسپت‌های عجیب و غیرمنتظره خودرو در این استودیو باشیم. خودروهایی که شاید واقعا از نظر طراحی ظاهری عجیب و البته وهم انگیز به نظر برسند.

ایده اصلی طراحی چنین خودروهایی، توسعه ربات‌های امداد و نجات است که بتوانند با پاهای بلند خود، در هر مسیری حرکت کرده و از مسیرهایی عبور کنند که هیچ وسیله نقلیه دیگری توانایی حرکت کردن در آن را ندارد. در شرایط طبیعی این ماشین‌ها حالتی عادی پیدا خواهند کرد.

کانپست کلی Elevate، شبیه یک خودروی معمولی است که می‌تواند از روی سنگ‌های بزرگ و حتی آوار هم عبورکند و در صورت نیاز، به عملیات امداد و نجات کمک کند.  دکتر «جان سو» مدیر استودیو نام واحد کاری را «خودروهایی در کلاس ترانسفورمر» گذاشته است که اشاره به تغییراتی در طراحی وسایل نقلیه دارد.

باید ببنیم با راه اندازی استودیو و واحد جدید هیوندای، کره‌ای‌ها چه طرح‌های جدیدی از خودرو راه رونده به بازار ارائه خواهند داد. اما سوال مهم این است که آیا چنین طرح‌هایی به مرحله تولید هم خواهند رسید یا خیر؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی