بنچمارک پردازنده Ryzen 7 5800X فاش شد؛ سریع‌تر از i9-10900K

بنچمارک پردازنده Ryzen 7 5800X فاش شد؛ سریع‌تر از i9-10900K

پردازنده Ryzen 7 5800X در یک بنچمارک بازی رویت شد که از عملکرد درخشان این پردازنده در مقایسه با پرچمدار اینتل Core i9-10900K خبر می‌دهد.

به گزارش «TechRadar»، پردازنده Ryzen 5800X حین اجرای بازی Ashes of the Singularity رویت شده و احتمالاً هشت هسته‌ای خواهد بود. متأسفانه به غیر از کارت گرافیک، جزئیات سرعت کلاک پردازنده‌ها و مشخصات سیستم‌های مقایسه شده فاش نشده است. کارت گرافیک در هر دو سیستم RTX 2080 است و سیستم AMD دو برابر رم بیشتری دارد.

پردازنده ۵۸۰۰X امتیاز ۵۸۰۰ (در یک مورد ۵۹۰۰) را در تنظیمات ۴K کسب کرده است که تقریباً با Core i9-10900K برابری می‌کند. پردازنده رایزن همچنین در رزولوشن ۱۰۸۰p موفق به کسب امتیاز ۶۳۰۰ شد.

بررسی فریم ریت CPU در نتایج بنچمارک، از برتری ۱۵ درصدی پردازنده رایزن خبر می‌دهد که با در نظر گرفتن قابلیت پردازنده Comet Lake اینتل به افزایش سرعت کلاک تا ۵.۳ گیگاهرتز در حالت Boost و برخورداری از دو هسته بیشتر در مقایسه با پردازنده (احتمالاً) هشت هسته‌ای ۵۸۰۰X، بسیار جالب توجه است.

اگر AMD پردازنده ۵۸۰۰X را در محدوده پردازنده‌های فعلی سری رایزن و نزدیک به ۳۸۰۰X قیمت گذاری کند، با پردازنده‌ای بسیار قدرتمند و با هزینه معقول مواجه خواهیم بود. این بنچمارک دو نکته را نشان می‌دهد: AMD احتمالاً از نام Ryzen 5000 برای نام گذاری پردازنده‌های نسل بعد با ریزمعماری Zen 3 استفاده خواهد کرد و اینکه ۵۸۰۰X به احتمال فراوان یک پردازنده ده هسته‌ای نخواهد بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato