رونمایی D-Wave از کامپیوتر کوانتومی جدید با توان پردازشی ۵۰۰۰ کیوبیت

شرکت D-Wave از کامپیوتر کوانتومی جدید به نام Advantage رونمایی کرد. سیستم جدید از توان پردازشی «بیش از ۵ هزار کیوبیت» و ۱۵ اتصال کیوبیت برخوردار است که نسبت به سیستم قبلی با توان ۲ هزار کیوبیت و ۶ اتصال کیوبیت، بیش از دو برابر افزایش نشان می‌دهد.

D-Wave می‌گوید کاربران به کمک حل کننده هیبریدی (Hybrid Solver) که قدرت CPU و GPU‌های سنتی را با سیستم کوانتومی این شرکت ترکیب می‌کند، توانایی حل مسائل پیچیده‌تر تا حداکثر یک میلیون متغیر را به لطف کیوبیت و اتصالات بیشتر پیدا کرده‌اند.

«Alan Baratz»، مدیرعامل D-Wave ضمن اشاره به افزایش بیش از دو برابری تعداد کیوبیت‌ها و اتصالات سیستم کوانتومی جدید این شرکت، به مقیاس‌پذیری بالا و برخی از کاربردهای آن اشاره کرد. به گفته او حالا شرکت‌ها با استفاده از کامپیوتر کوانتومی جدید توانایی حل مسائل بسیار پیچیده‌تر در زمینه زمان‌بندی (Scheduling) را پیدا کرده‌اند.

مدیرعامل D-Wave گفت تاشدگی پروتئین (Protein Folding) حوزه دیگری است که کاربران حالا می‌توانند مشکلات بزرگ تری را حل کنند. Menten AI یکی از شرکت‌هایی است که از سیستم کوانتومی D-Wave برای طراحی پروتئین استفاده می‌کند. به گفته مدیرعامل این شرکت استفاده از کامپیوتر کوانتومی به ساخت پروتئین‌های بهتر و در نهایت تولید داروهای جدید منتهی خواهد شد.

شرکت فولکس واگن نیز از مشتریان حل کننده هیبریدی شرکت D-Wave بوده و از آن برای سیستم زمان‌بندی رنگ آمیزی خودروها استفاده می‌کند. فروشگاه زنجیره‌ای Save-On-Foods کانادا نیز از حل کننده این شرکت برای اولویت‌بندی فرآیندها و سرعت بخشیدن به محاسبات آن‌ها استفاده می‌کند.

شرکت D-Wave همچنین از سرویس جدیدی به نام D-Wave Launch رونمایی کرد که به سازمان‌ها کمک می‌کند استفاده از کامپیوتر کوانتومی را شروع کنند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟