مدیرعامل همراه اول: ۴۵۱۲ مدرسه به اینترنت پرسرعت تجهیز شد

مدیرعامل همراه اول: ۴۵۱۲ مدرسه به اینترنت پرسرعت تجهیز شد

فاز نخست شبکه هوشمند مدارس کشور با اتصال بیش از ۷۶ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات به‌طور رسمی افتتاح می‌شود.

زمانی که دولت یازدهم شروع به کار کرد، تعداد معدودی از روستاهای کشور دارای ارتباط اینترنتی بودند و حالا با گذشت چند سال و در پایان دولت دوازدهم اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات و نسل سوم و چهارم تلفن همراه در دستور کار قرار گرفته است.

در واقع در راستای تحقق «عدالت آموزشی» و به‌منظور بهره‌مندی تمامی دانش آموزان کشور از مزایای آموزش مجازی، ۳۸ هزار و ۳۳۳ مدرسه شهری و ۳۸ هزار و ۶۷ مدرسه روستایی به پوشش شبکه هوشمند مدارس کشور خواهند پیوست. بر اساس این دستور که توسط ریاست جمهوری صادر شده، به‌زودی تمامی مدارس کشور تحت پوشش شبکه هوشمند قرار می‌گیرند.

«مهدی اخوان بهابادی» مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه این پروژه ملی با همکاری همراه اول و سه پیمانکار دیگر انجام می‌شود اعلام کرد که در فاز نخست ۴۵۱۲ مدرسه توسط اپراتور اول به اینترنت پرسرعت تجهیز می شود. وی تصریح کرد: «پیش از این نیز همراه اول در راستای مسئولیت اجتماعی خود با طراحی و پیاده سازی پلتفرم شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) نقش پررنگی در فراگیری آموزش مجازی در کشور ایفا و به برگزاری غیرحضوری کلاس های دانش آموزان کمک کرده بود.» گفتنیست پلتفرم شاد با کمک همراه اول راه‌اندازی شده که این روزها وظیفه آموزش مجازی بسیاری از مدارس کشور را بر عهده دارد.

به گفته مدیرعامل همراه اول، هم اکنون بیش از ۱۱ میلیون دانش آموز و حدود ۱۱۴ هزار مدرسه در شبکه شاد احراز هویت شده اند و از خدمات این پلتفرم استفاده می کنند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato