ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

توسعه اولین سیستم ویدیوکنفرانس هولوگرافیک بدون نیاز به عینک

استارتاپ انگلیسی «هولوکسیکا» از سیستم سه بعدی جدیدی برای ویدئو کنفرانس پرده برداشت که نیازی به استفاده از عینک یا هدست سه بعدی ندارد. این راهکار جدید تجربه‌ای جدید را در برگزاری جلسات ویدیویی رقم ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۳ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰

استارتاپ انگلیسی «هولوکسیکا» از سیستم سه بعدی جدیدی برای ویدئو کنفرانس پرده برداشت که نیازی به استفاده از عینک یا هدست سه بعدی ندارد. این راهکار جدید تجربه‌ای جدید را در برگزاری جلسات ویدیویی رقم می‌زند.

سیستم هولوکسیکا (Holoxica) با ترکیبی از حسگر تشخیص عمق و فناوری نمایش سه بعدی میدان نور «Looking Glass» می‌تواند نسخه‌های ویدیویی نزدیک به تصاویر هولوگرافیک را ایجاد کند. یکی از نقاط قوت این سیستم آن است که کاربران بدون نیاز به استفاده از عینک یا هدست‌های سه بعدی به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

در جریان همه گیری بیماری کرونا، بسیاری از جلسات کاری از راه دور و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود. برخی کاربران نسبت به برگزاری جلسات مجازی، احساس خوبی ندارند و نمی‌توانند ارتباطی واقعی را همانند جلسات حضوری با طرف مقابل برقرار کنند. برخی در چنین جلساتی واقعا خسته می‌شوند. سیستم جدید می‌تواند فضایی واقعی‌تر و ارتباطی نزدیک‌تر ایجاد کند.

«وندی لامین» مدیر استارتاپ هولوکسیکا معتقد است:

« سیستم جدید نه تنها به برگزاری جلسات کاری کمک می‌کند؛ بلکه می‌تواند تصاویر و علایم غیرکلامی را به صورت سه بعدی پردازش کند. معمولا به دلیل پردازش دو بعدی به جای سه بعدی، جلسات ویدیو کنفرانس خسته کننده می‌شوند که سیستم جدید این مشکل را تا حد زیادی مرتفع ساخته است. هولوکسیکا موفق به دریافت جایزه نوآوری به دلیل ارائه راهکاری سه بعدی بدون نیاز به هدست در انگلیس شده است. کاربران این سیستم می‌توانند ارتباطی طبیعی‌تر و مستقیم را تجربه کنند.»

استارتاپ انگلیسی برای توسعه سیستم خود از کمک نقدی 50،000 پوندی «Innovate UK» استفاده کرد و در حال بررسی راهکارهای تجاری سازی سیستم جدیدش است. هولوکسیکا قصد دارد سیستم تله کنفرانس سه بعدی را با شروع قیمت 1000 پوند در اختیار کابران قرار دهد.

بسیاری معتقدند که فناوری‌های دیجیتال نمی‌توانند جای ارتباط چهره به چهره را بگیرند و کماکان ضعف‌های خود را دارند. شرایط همه گیری کرونا باعث شده است که شرکت‌ها مجبور شوند شرایط دورکاری را برای پرسنل خود درنظر بگیرند. هولوکسیا امیدوار است در چنین شرایطی با ارائه سیستمی متفاوت بتواند بخشی از نیازها کاربران را در شرایط همه گیری کرونا مرتفع سازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی