عرضه ماسک تصفیه هوای ال‌جی آغاز شد؛ 99.95 درصد مقاومت در برابر نفوذ ویروس

از چند ماه قبل خبرهایی در مورد ماسک تصفیه کننده هوا ال‌جی منتشر شده بود و اکنون کره‌ای‌ها به وعده خود وفا کردند و دستگاه تصفیه هوا پوشیدنی ال‌جی «PuriCare» که با باتری کار می‌کند و تا 99.95 درصد از نفوذ ویروس‌ها، باکتری‌ها و مواد حساسیت‌زا مرسوم جلوگیری می‌کند را عرضه کرده‌اند.

ال جی در جریان رویداد مجازی «ایفا 2020» ماسک جدید خود را معرفی کرد. تصفیه کننده پوشیدنی ال‌جی عملکردی فراتر از یک ماسک معمولی دارد و مجهز به دو فیلتر هپا H13‌ است که عموما در دستگاه‌های تصفیه کننده هوا خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماسک جدید ال‌جی مجهز به حسگر مخصوص تنفس و دو عدد فن است تا بتواند هوای فیلتر شده را در اختیار کاربر قرار دهد. حسگر تنفس بر اساس حجم تنفس و گردش هوا در فضای داخلی ماسک، می‌تواند به صورت خودکار سرعت فن را در یکی از سه حالت تعریف شده، تنظیم کند.

استفاده از فن و حسگر بدین معنی است که ماسک به منبع تغذیه نیاز دارد. ماسک از باتری 820 میلی آمپر ساعتی بهره می‌برد. براساس اعلام ال جی، باتری در حالت کم مصرف می‌تواند تا هشت ساعت و در حالت پرمصرف تنها می‌تواند دو ساعت شارژ مورد نیاز ماسک را تامین کند.

هر بار شارژ کردن ماسک در حدود دو ساعت زمان می‌برد. قسمت‌های مختلف ماسک قابلیت جدا شدن از یکدیگر را دارند و در نتیجه کاربر می‌تواند به راحتی قسمت‌های مختلف را تمیز یا جایگزین کند.

ماسک جدید با اپلیکیشن  «LG ThinQ» همگام سازی شده و در صورتی که لازم باشد تا فیلترهای ماسک تعویض شوند، از طریق اپلیکیشن به کاربر اطلاع رسانی می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌‌های جذاب ماسک، بهره‌مندی از چراغ‌های UV-C برای از بین بردن ۹۹.۹ درصد میکروب‌های مضر در عرض ۳۰ دقیقه است. ال جی ادعا می‌کند که این ویژگی باعث می‌شود رطوبت قسمت‌های داخلی ماسک نیز در اثر نفس کشیدن از بین برود.

قرار است ماسک جدید در آسیا و خاورمیانه به بازار عرضه شود. ال‌جی هنوز صحبتی درمورد قیمت و زمان عرضه ماسک تصفیه کننده هوا مطرح نکرده است.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟