هواوی تاریخ انتشار اولین بتای سیستم عامل هارمونی برای گوشی‌ها را اعلام کرد

هواوی تاریخ انتشار اولین بتای سیستم عامل هارمونی برای گوشی‌ها را اعلام کرد

تحریم‌های ایالات متحده آمریکا باعث توسعه سیستم عامل هارمونی از سوی هواوی شد و حالا این کمپانی تاریخ انتشار اولین بتای آن برای گوشی‌های هوشمند را اعلام کرده است.

هواوی به علت تحریم‌های ایالات متحده آمریکا نمی‌تواند از سرویس‌های گوگل در محصولات خود استفاده کند و این احتمال وجود دارد که در دولت جدید این کشور نیز همچنان این غول فناوری چینی به این سرویس‌ها دسترسی پیدا نکند. با توجه به این موضوع، هواوی همچنان به تمرکز روی سیستم عامل هارمونی ادامه می‌دهد.

طبق گفته مدیر بخش نرم افزار هواوی، «وانگ چنگلو» این پلتفرم متن باز در تاریخ ۲۸ آذر در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرد و اولین دستگاه‌های آزمایشی تا ژانویه یا فوریه ۲۰۲۱ این سیستم عامل را اجرا خواهند کرد.

دکتر وانگ به این موضوع اشاره کرده که تمام کارکنان هواوی در حال کار روی ایجاد یک اکوسیستم جدید مبتنی بر هارمونی هستند و تمام کارها طبق برنامه پیش می‌رود. گزارش‌های اولیه درباره عملکرد این سیستم عامل در سه ماهه اول ۲۰۲۱ در اختیار هواوی قرار می‌گیرد و بتای عمومی آن نیز در آوریل ۲۰۲۱ از راه می‌رسد.

سیستم عامل هارمونی

این مقام اجرایی اعلام کرده که نزدیک به ۹۰ درصد گوشی‌های هوشمند این غول فناوری چینی باید آماده دریافت یک بروزرسانی باشند. طبق اعلام یکی از مدیران ارشد هواوی، EMUI 11 احتمالا آخرین نسخه EMUI پیش از مهاجرت این کمپانی به سیستم عامل هارمونی باشد.

انتظار نمی‌رود دولت ایالات متحده آمریکا در تصمیمات خود تغییری ایجاد کند و احتمالا شاهد بازگشت گوگل به محصولات هواوی نباشیم.

با توجه به چنین موضوعی، شاهد یک تغییر بزرگ در بازار گوشی‌های هوشمند در سال آینده میلادی خواهیم بود و یک سیستم عامل جدید از راه می‌رسد. شاید در بازار با سه سیستم عامل بزرگ برای گوشی‌های هوشمند مواجه شویم و شرایط مانند سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ را تجربه کنیم. هواوی از این سیستم عامل تنها در گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کند و برای مثال می‌توان به نمایشگر هوشمند برای خودروها مجهز به هارمونی اشاره کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.